Hlavní stránka Info a média Tiskové zprávy STAN: Kvůli mýtu jsme připraveni se znovu obrátit na antimonopolní úřad

STAN: Kvůli mýtu jsme připraveni se znovu obrátit na antimonopolní úřad

29. 8. 2016

Poté, co ministerstvo dopravy prodloužilo firmě Kapsch smlouvu na výběr mýtného, padla námitka ÚOHS, pro kterou se odmítl zabývat prvním podnětem hnutí Starostové a nezávislí, které tento postup státu napadlo. Antimonopolní úřad namítal, že vláda zatím žádné kroky neučinila a není tedy co šetřit. Teď už je přímo podepsána s tím, že žádné kroky ještě nebyly učiněny. Nyní už je přímo podepsána smlouva.
STAN: Kvůli mýtu jsme připraveni se znovu obrátit na antimonopolní úřad

STAN: Kvůli mýtu jsme připraveni se znovu obrátit na antimonopolní úřad

“Tento postup státu nás překvapil. Nejprve nejsou učiněny dle mínění antimonopolního úřadu žádné kroky a následně už je podepsána smlouva,” diví se předseda STAN a místopředseda Poslanecké sněmovny Petr Gazdík.
 
Hnutí Starostové a nezávislí bere na vědomí, že firma Kapsch dala státu třetinovou slevu. To ale na situaci, kdy ministerstvo dopravy nebylo schopno vypsat řádný tendr včas, příliš nemění.
 
“Domníváme se, že úspora by při řádném transparentním výběrovém řízení mohla být ještě větší. Smlouvu státu s firmou Kapsch si nejdříve zanalyzujeme a podle toho připravíme nový podnět antimonopolnímu úřadu,” říká Petr Gazdík.
 
Stále totiž trvá zásadní připomínka STAN proti takto uzavřené smlouvě: stát se chová v příkrém rozporu s tím, jak jsou leckdy kriminalizováni komunální politici - starostové, místostarostové nebo obecní zastupitelé kvůli třeba i jen formálním pochybením. Naproti tomu stát prodlužuje bez výběrového řízení kontrakt v řádu miliard. A to jen proto, že ministerstvo dopravy několik let nedělalo vůbec nic.
 
Tiskové oddělení STAN