Hlavní stránka Info a média Tiskové zprávy Řešení děr ve volebních zákonech strany předloží do konce roku

Řešení děr ve volebních zákonech strany předloží do konce roku

4. 4. 2018

Dnes se v Poslanecké sněmovně konal seminář Ne kampani bez limitu, jehož předmětem bylo zhodnocení zákonů týkajících se volebních kampaní. 

Řešení děr ve volebních zákonech strany předloží do konce roku

Řešení děr ve volebních zákonech strany předloží do konce roku

Zúčastněné strany se na něm dohodly, že do konce roku 2018 navrhnou řešení nejpalčivějších problémů.

"Cílem semináře bylo přispět do debaty o stávající podobě regulace financování a organizace volebních kampaní v České republice. Jsem rád, že jsme se mezi zastoupenými stranami shodli na tom, že do konce roku předložíme společný návrh řešení nejpalčivějších problémů," řekl předseda STAN a iniciátor semináře Petr Gazdík

Pozvání na seminář přijaly strany ODS, Piráti, ČSSD, KDU-ČL, TOP 09, Starostové a nezávislí, dále pozvání přijal ředitel odboru všeobecné správy ministerstva vnitra Václav Henych, člen Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí Jan Outlý, ředitel Transparency International ČR David Ondráčka, analytička Rekonstrukce státu Magdalena Klimešová a expertka na volební kampaně z Univerzity Palackého v Olomouci Eva Lebedová.

Celé znění memoranda o spolupráci naleznete zde. Audiovizuální záznam ze semináře naleznete na webu www.kampanbezlimitu.cz nebo níže:

 

Autor: Karel Kreml, tiskový mluvčí STAN