Hlavní stránka Info a média Tiskové zprávy Prohlášení místopředsedy sněmovny Petra Gazdíka

Prohlášení místopředsedy sněmovny Petra Gazdíka

8. 1. 2016

Chci upřesnit mé dnešní vystoupení v Poslanecké sněmovně, ve kterém jsem uvedl, že se „cítím částečně nalomen“ ohledně zavádění elektronické evidence tržeb. Následně to některá média interpretovala jako můj příklon k EET.
Prohlášení místopředsedy sněmovny Petra Gazdíka

Prohlášení místopředsedy sněmovny Petra Gazdíka

Nestal jsem se zastáncem EET, ale upozornil jsem na nutnost používat v parlamentní debatě argumenty.

Dnes ráno jsme se dozvěděli, že koalice chce na konci ledna ukončit projednávání zákona o elektronické evidenci tržeb nezákonným způsobem, který je v rozporu s jednacím řádem. Ministr Babiš poté ve věcném hodinovém projevu vysvětlil částečně některé otázky, které jsme jako opoziční poslanci vznášeli při minulém zasedání.

Pouze jsem tedy ocenil, že vláda odpovídá na otázky opozice zvláště u takto kontroverzního a technicky složitého zákona. Pan ministr Babiš skutečně odpověděl na tři z mých asi dvaceti námitek, a tím jasně ukázal, že demokratická diskuse v Parlamentu má smysl. A jakékoliv omezování diskuse tak, jak to navrhují koaliční poslanci, je nesmyslné.

Fakt, že jsem ocenil diskusi, v žádném případě neznamená, že jsem změnil názor a hlasoval bych pro EET. Můj názor je stejný jako názor našeho klubu.

Petr Gazdík, místopředseda sněmovny (klub TOP 09 a Starostové)

Autor: Tiskové STAN