Hlavní stránka Info a média Tiskové zprávy Máme ambici být třetí silou

Máme ambici být třetí silou

9. 2. 2017

Celostátní výbor STAN 81 procentní většinou pověřil vedení STAN vyjednáváním s KDU-ČSL o spolupráci pro podzimní parlamentní volby 2017 formou koalice.
Máme ambici být třetí silou

Máme ambici být třetí silou

“Chceme výrazně promluvit do politického života po následujících volbách. Proto jsme po důkladné vnitřní debatě přijali návrh KDU-ČSL vyjednávat o společné kandidatuře formou koalice. Volební klauzuli deseti procent vnímáme jako výzvu a nebojíme se jí. Teď je na předsednictvu STAN, aby technické parametry koalice vyjednalo s KDU-ČSL,” říká předseda STAN Petr Gazdík.

“Naším záměrem je nabídnout voličům silnou a věrohodnou alternativu ke stávající politické garnituře. Kandidáti STAN, SNK ED a regionálních stran jsou přímou volbou osvědčení komunální politici, kteří mají reálné zkušenosti ze svých obcí a měst. Společně s KDU-ČSL chceme vytvořit třetí sílu české politiky, která má ambici konkurovat ANO a ČSSD,” říká první místopředseda STAN Vít Rakušan.

„Koalice by měla prosazovat prozápadní demokracii, podporovat silné osobnosti a prosazovat decentralizovanou správu,“ dodává Gazdík.

Vytvoření koalice s KDU-ČSL bude s konečnou platností schvalovat republikový sněm 25. března 2017.

Karel Kreml, tiskový mluvčí STAN

Autor: Tiskové STAN