Hlavní stránka Info a média Tiskové zprávy Gazdík: Vánoční prázdniny se prodlužovat nebudou, děti se otestují těsně před nimi

Gazdík: Vánoční prázdniny se prodlužovat nebudou, děti se otestují těsně před nimi

1. 12. 2021

Vánoční prázdniny zůstanou v původním termínu. Dohodli se na tom navržený ministr školství Petr Gazdík (STAN) a stávající ministr Robert Plaga. Zároveň se shodli na tom, že by žáci a studenti měli na prázdniny odejít otestovaní na covid-19.

Kandidát na ministra školství Petr Gazdík

Kandidát na ministra školství Petr Gazdík

„Není možné nechat děti i rodiče v nejistotě. Stávající ministr dle pokynů dosavadní vlády nechce prodloužit prázdniny. A protože není jasné, kdy novou vládu jmenuje prezident republiky, není možné rozhodnutí o termínu prázdnin už dále oddalovat. Prázdniny zkrátka zůstanou tak, jak jsou naplánované,“ ukončil nejistotu Petr Gazdík.

Zároveň ale ministr Plaga přislíbil, že splní požadavek epidemiologů nastupující vládní koalice, aby se žáci a studenti před odchodem na prázdniny otestovali.

„Myslím, že je nutné, aby se nákaza nešířila dále do rodin. Proto jsme se dohodli, že se všichni plošně otestují bezprostředně před odchodem na prázdniny,“oznámil navržený ministr školství Petr Gazdík. 

Petr Gazdík oceňuje, že přestože ministr Plaga nevyhověl jeho žádosti o prodloužení prázdnin a vyhlášku o organizaci školního roku nezmění, vyhověl druhému požadavku na plošné testování.

„Žáci, studenti i jejich rodiče si potřebují stabilitu v této nelehké době a žádná překvapení na poslední chvíli,“ uzavírá Petr Gazdík.

Autor: Sára Beránková, tisková mluvčí STAN


Mohlo by vás také zajímat

Apel Víta Rakušana

6. 12. 2021

Apel Víta Rakušana

Mohlo by vás také zajímat

Apel Víta Rakušana

6. 12. 2021

Apel Víta Rakušana