Hlavní stránka Vsetín Otázky

Otázky

  1. S kterým kandidátem na pozici lídra vstoupí vaše strana (hnutí) do nadcházejících komunálních voleb v městě Vsetín?

Ing. Tomáš Pifka, 33 let, ředitel Agentury pro ekonomický rozvoj Vsetínska sídlící na Maštaliskách. Ženatý, dvě děti Barbora (4 roky) a Matyáš (1 rok).

 

  1. S jakými ambicemi do voleb půjdete?

Uspět. Úspěchem pro nás bude zisk 2 a více mandátů v Zastupitelstvu města Vsetína. Věříme, že jako nezávislí kandidáti pod hlavičkou Starostů a nezávislých můžeme oslovit váhající voliče, navíc sázíme na odbornost jednotlivých kandidátů a jejich profesní současnost a minulost. Téměř všichni jsou navíc také velmi aktivní ve svém volném čase ve prospěch společenského, kulturního či sportovního života na Vsetíně.

Naším volebním heslem je: Vsetín – místo pro spokojený život našich dětí. Zde je řečeno vše. Chceme město, kde lidé rádi žijí, kde to žije, lidé mají kde bydlet, studovat a mají možnost získat práci, díky níž si vydělají na slušné živobytí.

 

  1. Jak hodnotíte politické dění ve Vsetíně v aktuálně končícím volebním období?

Nechceme kritizovat současné vedení radnice, protože už se stejně nic nezmění a zbytečně to vyvolá zlou krev. Některé věci se udělaly ku prospěchu města, jiné se až tak úplně nezdařily, některé věci se zametly pod koberec a nemluvilo se o nich. Tak už to bývá. Zase na druhou stranu, kdo nic nedělá, nic nezkazí.

Myslíme si, že důležitější je napnout síly a energii směrem do budoucna, než se pitvat v chybách, omylech či záměrech našich předchůdců. Ti mají své svědomí a nejlépe ví, jak s uplynulými čtyřmi lety jejich volebního mandátu hospodařili.

K aktuálnímu dění ve městě je potřeba říci, že je nutné řešit celospolečenské znechucení preferování nepřizpůsobivých skupin na úkor slušných lidí zejména důsledným dodržováním pravidel, které platí pro všechny Vsetíňáky. Druhým tématem, které je nutné rychle odpracovat je kvalitní příprava na čerpání evropských prostředků v letech 2014 – 2020 tak, aby nám neprotekly mezi prsty.