Hlavní stránka Volby Senátní volby 2024 Žáková Hana

Žáková Hana

Hana Žáková (*1968)

Vysočina

web: https://www.hanazakova.cz/

/hanadosenatu


Bydlím v Koněšíně, v malé obci na Třebíčsku, kde jsem i osmnáct let starostovala. Do funkce senátorky jsem byla zvolena v roce 2018 za Starosty a nezávislé a ráda bych v ní pokračovala i v dalších volebním období, abych mohla být nadále užitečná pro náš region, respektive celou zemi.

Zpětně mohu říct, že starostenské zkušenosti, a nejen ty, mi při nástupu do Senátu výrazně pomohly. Navázala jsem na předchozí dobrou spolupráci napříč obcemi, firmami a institucemi ve svém regionu a úspěšně ji nadále rozvíjela.

Mám radost, že se nám společně s kolegy podařilo schválit spoustu potřebných zákonů. Namátkou zmíním například legislativu, která vyřadila čínského a ruského zájemce z tendru na dostavbu Dukovan, nebo legislativu na přípravu vysokorychlostních tratí. Jsem ráda, že se nám společným úsilím také podařilo přiblížit přímé vlakové spojení Třebíčska s Prahou.

Jakožto členka komise pro krajany žijící v zahraničí se snažím propojovat Česko s těmi z nás, kteří žijí za jeho hranicemi. Pokaždé, když navštěvuji Českou školu bez hranic, snažím se oslovit i školu z regionu a vzájemně je aktivitami propojit.

Věnuji se také vězeňství. Česká republika má jednu z největších recidiv v Evropě. Je proto potřeba vydat se jiným směrem, například začít ve větší míře využívat alternativních trestů. I proto jsem převzala záštitu nad seminářem třebíčské Charity Kde se bere recidiva a jak na ni.

Moje motto zní Férově, moudře a pro lidi. S ním jsem šla do minulých voleb a snažím se ho naplňovat po celou dobu. Důvěru, kterou jsem od občanů získala před šesti lety, se budu snažit nezklamat ani při
případném znovuzvolení.


Funkce

Zkušenosti

od 2018 senátorka

2000-2018 – Starostka obce Koněšín

1998-2000 - Místostarostka obce Koněšín