Hlavní stránka Volby Senátní volby 2024 Thoma Juraj

Thoma Juraj

Juraj Thoma

Jihočeský kraj

e-mail: thomaj@c-budejovice.cz


O rozvoj Českých Budějovic, ve kterých i žiji, usiluji dlouhodobě. Spoluzaložil jsem tu hnutí Občané pro Budějovice, které je dosud je nejsilnějším komunálním hnutím ve městě. S podporou HOPB a hnutí Starostové a nezávislí nyní kandiduji do Senátu Parlamentu České republiky, samozřejmě jak jinak než ve volebním obvodu č. 14 České Budějovice.

V roce 1992 jsem po studiích archeologie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze nastoupil do tehdejšího Památkového ústavu v Českých Budějovicích, odkud jsem následně zamířil do Jihočeského muzea. V Budějovicích jsem vedl řadu archeologických výzkumů zaměřených na nejstarší dějiny města a na nejvýznamnější stavby.

V roce 1998 jsem byl poprvé zvolen do zastupitelstva města a v roce 2006 jsem se stal poprvé primátorem města, kdy se mi podařilo zpostředkovat dohodu a stabilizovat trasu dálnice D3. V mém druhém primátorském mandátu jsem se soustředil na boj s hazardem a vyhlásil mu nulovou toleranci. V roce 2011 jsem prosadil vyhlášku, která jej na území města zcela zakazuje a která platí dodnes.

Následně jsem v pozici prvního náměstka primátora připravil rekonstrukci KD Slavie a postupně se nám podařilo otevřít budějovické náplavky veřejnosti. V mé gesci byla také příprava nového územního plánu, který definuje rozvoj města na následující desetiletí. V současnosti jsem zastupitelem města a z opoziční lavice se vyjadřuji k jeho rozvoji.

Věřím, že se svými zkušenostmi z komunální politiky mám co nabídnout a že dokáži zájmy našeho města a kraje hájit i v horní komoře Parlamentu. Těším se, že se v následujících měsících budeme intenzivně setkávat a diskutovat spolu o budoucnosti Českých Budějovic, Jihočeského kraje i celé České republiky.


Funkce

Zaměstnání

archeolog