Hlavní stránka Volby Senátní volby 2024 Picka Libor

Picka Libor

Libor Picka (*1964)

Plzeňský kraj

e-mail: starosta@belanr.cz

web: www.sumavanet/bela


Ve funkci starosty Bělé nad Radbuzou jsem nepřetržitě od roku 1994. Za své největší úspěchy v této funkci považuji to, jakým rozvojem město prošlo - zřízení výjezdního místa RZS, vlastní ordinace všeobecného lékaře a gynekologa, vlastní budova a provoz lékárny, rekonstrukce náměstí a historického mostu.

Opravili jsme základní a mateřskou školu, včetně zateplení a instalace energetického systému. Přičinil jsem se také o výstavbu mezinárodní cyklostezky jako součásti trasy ze státní hranice až do Plzně. S touto aktivitou se také pojí myšlenka zřízení cyklobusu Český les, jež slouží jako přímé spojení Plzně s Českým lesem. Město postupně převzalo na svá bedra vlastnictví a provozování sportovišť a kulturních zařízení, a to nejen v Bělé nad Radbuzou, ale i městských částech. Toto vše umožňuje bohatou spolkovou činnost. K nám do Bělé nad Radbuzou se jezdí po dálnici, nejsme na konci, ale na začátku republiky.

Druhým rokem jsem také radním Plzeňského kraje pro oblast kultury a cestovního ruchu. Zaměřil jsem se na modernizaci muzeí a galerií Plzeňského kraje a zejména pak na realizaci velkého kulturního centra v Plzni, které by mělo zásadním způsobem podpořit zájmovou uměleckou činnost dětí a studentů, podpořit tradice folkloru na Plzeňsku i Chodsku. Dostavba Západočeské galerie za původními budovami lázní by měla umožnit důstojnou prezentaci unikátních sbírek obrazů a zařadit galerii mezi ty nejvýznamnější v České republice.

V Senátu bych chtěl zúročit své starostenské zkušenosti a rozvojem nejen Bělé, ale celé oblasti Domažlicko, kde působím jako předseda Sdružení svazku obcí Domažlicko a předseda Euroregionu Šumava – Bavorský les. Na našem regionu mi záleží a věřím, že se mi bude dařit téma rozvoje regionů a památkové péče prosazovat také v horní komoře Parlamentu České republiky


Funkce

Vzdělání

1979 - 1983 Střední zemědělská škola Jihlava

1983 - 1987 Vysoká škola zemědělská v Brně

Zaměstnání

  • Starosta města Bělá nad Radbuzou
  • Radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu

Zkušenosti

1987 - 1994, Agronom v zěmědělských podnicích

1994 - do současnosti starosta města Bělá nad Radbuzou

předseda Euroregionu Šumava-Bavorský les

předseda TJ Start Bělá nad Radbuzou