Hlavní stránka Volby Senátní volby 2024 Osička Josef

Osička Josef

Josef Osička (*1975)

Jihomoravský kraj


Jsem hrdým občanem a čtyřikrát zvoleným starostou obce Moravský Žižkov na Břeclavsku.

Během svého působení na radnici jsem se zaměřil na digitalizaci veřejné správy. Zavedení moderních informačních systémů v obci výrazně zjednodušilo komunikaci mezi občany a úřadem, zvýšilo transparentnost a efektivitu. Tyto zkušenosti chci nyní přenést na celostátní úroveň, aby zlepšil fungování veřejných služeb v České republice. Další z mých priorit je ochrana životního prostředí. V Moravském Žižkově jsem inicioval projekty zaměřené na výsadbu zeleně, revitalizaci veřejných prostor a podporu ekologických iniciativ. Aktivně se zasazuji o zmírňování dopadů klimatických změn a zvýšení ekologického povědomí mezi občany. A důraz kladu taky na dosažení energetické soběstačnosti přesahující hranice katastru obce. Pod mým vedením byly zahájeny projekty na využívání obnovitelných zdrojů energie. Zaobírám se i možností hledání cest využití energie z odpadů. Tyto iniciativy snižují závislost na fosilních palivech a posilují ekonomickou stabilitu regionu.

Do Senátu kandiduji, protože věřím, že moje zkušenosti a nasazení mohou přinést pozitivní změny na celostátní úrovni, kde se chci věnovat dalšímu rozvoji veřejné správy, ochrany životního prostředí a energetické soběstačnosti. Jsem přesvědčen, že s podporou voličů mohu přinést do Senátu nové impulsy a praktická řešení, která pomohou k lepší budoucnosti pro Českou republiku.

Není mi lhostejná budoucnost našeho regionu, chci být spojnicí mezi občany, obcemi Břeclavska a Parlamentem a hájit tak vaše zájmy a zájmy regionu ve vyšším patře politiky.


Funkce

Vzdělání

VŠ: UCM v Trnave - Fakulta sociálních vied - obor veřejná správa a věřejná politika

Zaměstnání

Starosta obce Moravský Žižkov, místopředseda Regionu Podluží