Hlavní stránka Volby Senátní volby 2024 Mlejnková Lena

Mlejnková Lena

Lena Mlejnková

Liberecký kraj

/lenamlejnkova.semily/


Narodila jsem se v Semilech a až na čtyři roky studií na Střední průmyslové škole chemické v Pardubicích zde žiji celý život. V roce 2017 jsem dokončila studia na vysoké škole obor Veřejná správa. Od roku 2006 jsem členem zastupitelstva v Semilech a od roku 2010 nejdříve místostarostka a potom starostka, kterou jsem doteď. V roce 2012 jsem byla poprvé zvolena do zastupitelstva Libereckého kraje a svůj mandát jsem díky důvěře voličů již dvakrát obhájila.

Do Senátu jsem se rozhodla kandidovat především proto, abych mohla ještě lépe hájit zájmy lidí v našem kraji. Zdaleka ne všechny problémy je totiž možné vyřešit na úrovni města nebo kraje. Častokrát jsme tak odkázáni na rozhodnutí ministerstev a dalších centrálních úřadů, pro které jsme často jen další položkou na nekonečném seznamu. V Senátu se proto chci zasadit o to, abychom i my z kraje Zapadlých vlastenců byli v Praze dobře vidět a slyšet. Není důvod, aby kvalita života v malých městech a obcích v pohraničí byla nižší než ve velkých městech. S tím úzce souvisí i mé hlavní priority, mezi které patří především oblasti zdravotnictví a sociálních služeb. Jako starostka nebo krajská zastupitelka se jimi aktivně zabývám už téměř patnáct let. Z pozice předsedkyně dozorčí rady Krajské nemocnice Liberec, která spravuje i většinu dalších nemocnic v Libereckém kraji, mám možnost vnímat celý systém regionálního zdravotnictví komplexně a přispívat k jeho dalšímu rozvoji.

Jsem povahou pragmatik, takže si moc dobře uvědomuji, že svět není možné převrátit vzhůru nohama. Na druhou stranu je ale za mnou v Semilech i na kraji spousta odvedené práce, ve které bych ráda pokračovala a dál rozvíjela právě v Senátu. Věřím, že se tak našemu kraji dostane větší pozornosti a my budeme moct uskutečnit další projekty, díky kterým se bude lidem u nás o něco lépe žít.


Funkce

Zaměstnání

starostka města Semily

Zkušenosti

místopředsedkyně hnutí Starostové pro Liberecký kraj, starostka Semil, předsedkyně klubu krajských zastupitelů SLK