Hlavní stránka Volby Senátní volby 2024 Lochman Ondřej

Lochman Ondřej

Ondřej Lochman (*1980)

Středočeský kraj

Jestli opravdu víte jaký je váš cíl, máte za sebou už půl cesty, k tomu ho dosáhnout.

e-mail: lochmano@psp.cz

mobil: +420 777 887 320

web: www.ondrejlochman.cz

/ondrejlochmanstarosta


Jmenuji se Ondřej Lochman, jsem rodák z Veselé u Mnichova Hradiště, kde jsem společně s přáteli a sousedy založil spolek Veselá Vesnice. Díky našemu úsilí jsme oživili mnoho místních tradic a posléze jsme začali kulturní akce pořádat i v Mnichově Hradišti. S hnutím Žijeme pro Hradiště jsme v roce 2014 vyhráli volby a já se stal starostou, kterým jsem byl 8 let.

Poslední čtyři roky působím jako zastupitel Středočeského kraje, kde se snažím zlepšit dopravu, ať už jde o veřejnou dopravu s novými vlaky a autobusy, nebo o opravy silnic a mostů, které jsou v kraji potřebné. Dlouhodobě také pracuji na vybudování nové porodnice – Pavilonu pro matku a dítě, v Mladé Boleslavi, což je projekt, který nám v regionu slibují již 30 let.

Před více než dvěma lety jste mě zvolili jako poslance za Středočeský kraj. Tato mise je zatím nejnáročnější, ale snažím se s plným nasazením hájit zájmy Mladoboleslavska, Středočeského kraje a celé naší země.

Proto, že mi na našem regionu záleží a chci se mu aktivněji věnovat, rozhodl jsem se kandidovat do Senátu. Chci, aby náš region byl v Praze víc slyšet a role senátora bude k tomu ta nejvhodnější. Jsem přesvědčený, že dobrý senátor by měl mít zkušenosti z malých obcí, větších měst, ale také z kraje a Parlamentu. Takový senátor našemu regionu chybí a já se chci o tuto pozici ucházet, abych tuto roli mohl naplnit jak nejlépe dovedu.

V Senátu chci dál pokračovat v tématu dopravy a rozvoji našeho regionu, ať z pohledu dotažení klíčových dopravních staveb, dostupného bydlení nebo zdravotní péče.

Mám srdce v našem regionu a chci pokračovat v práci pro lidi na Mladoboleslavsku, Turnovsku, v Pojizeří a v Českém ráji. Věřím, že společně můžeme dosáhnout ještě lepšího života pro nás všechny. Proto vás prosím o vaši důvěru a podporu v nadcházejících senátních volbách.


Funkce

Vzdělání

1994-1998 Střední průmyslová škola Mladá Boleslav a poté Todd Central High School

2000 - 2005 Technická univerzita Liberec - Magisterský obor učitelství pro 2. stupeň ZŠ Anglický jazyk - občanská výchova

2005 - 2008 Doktorské studium - Ph.D. Obecná pedagogika se zaměřením na komparativní pedagogiku a Evropskou dimenzi ve vzdělávání

Zaměstnání

1998 - 2005 Webdesigner

2005 - 2010 Lektor vzdělávacích kurzů pro učitele a vychovatele. Moderátor konferencí a vzdělávacích akcí.  (lektor více než 80 vzdělávacích kurzů ve více než 30 zemích) 

2010 - 2012​ Odborný pracovník na NIDM MŠMT - Tvorba a implementace strategie pro neformální vzdělávání mládeže v rámci EU

2012-2015 Ředitel obecně prospěšné společnosti - Mezinárodní cena Vévody z Edinburghu zaměřené na vzdělávání talentované mládeže

2014-2022 Starosta města Mnichovo Hradiště

2020 - krajský zastupitel, předseda Výboru pro dopravu a člen zastupitelstva

2022 - místostarosta Mnichovo Hradiště

Zajímavosti

Regionální kancelář:
Železná 159, 293 01 Mladá Boleslav

Poslanec vás rád přivítá každé první, druhé a třetí pondělí v měsíci mezi 11 a 13h.

Další návštěvy v regionální kanceláři jsou možné po předchozí domluvě na emailové adrese ales.rychly@stan.cz nebo na tel. +420 605 927 639.