Hlavní stránka Volby Senátní volby 2024 Horváth Zbyněk Ziggy

Horváth Zbyněk Ziggy

Zbyněk Ziggy Horváth

Zlínský kraj

Upozornění pro kritiky: „Mne nelze pomluvit. Všechno je pravda.“

e-mail: kpv.skoly@seznam.cz

mobil: 608885959

web: http://www.ziggy.cz/

/ziggy.horvath


Spolu se svojí ženou a dvěma dětmi žiju na Slovácku, které je od dětství mým domovem.

Vzhledem k „otevřeně nepřátelským postojům k socialistickému zřízení“ jsem si své formální střední odborné vzdělání za totality neúnavně doplňoval cennými diskuzemi s osobnostmi z řad odpůrců režimu, politických vězňů, exkomunikovaných kněží a jiných podobně smýšlejících „živlů“. Tomuto způsobu myšlení jsem zůstal věrný i po listopadu ‘89.

Téměř čtvrt století se pod záštitou Konfederace politických vězňů věnuji osvětě a primární prevenci dětí a mládeže. Mimo pořádání besed s politickými vězni a výchovných koncertů se jako lektor dopravní výchovy starám o vyšší bezpečnost dětí, a to v rámci výuky na zlínských dopravních hřištích. Večery si pak coby písničkář krátím s kytarou na pódiích klubů a letních zahrádek či příležitostným moderováním akcí.

Můj pohled na svět a přístup k dění kolem sebe se v běhu let v zásadě nijak nezměnil. Nerad nechávám svůj život v rukou cizích lidí s naivní představou, že za mne udělají všechno lépe, než to dovedu já sám. Po desetiletích občanských aktivit, završených angažmá v Milionu chvilek, jsem se proto rozhodl spojit své síly se Starosty a nezávislými, kde jsem členem vedení krajské organizace.

Sílícím snahám populistů a extremistů o oslabení naší bezpečnosti a demokracie se proto hodlám postavit do cesty i v našem senátním volebním obvodě č. 80 v blížících se podzimních doplňujících volbách.


Funkce

Zaměstnání

lektor osvěty a primární prevence, písničkář