Hlavní stránka Volby Senátní volby 2024 Drozd Štefan

Drozd Štefan

Štefan Drozd

Ústecký kraj


Začalo to tím, že jsme s kolegy živnostníky debatovali o tom, jak změnit naše město. Nikdo nás neposlouchal a nebral vážně. Díky naším mnohaletým podnikatelským zkušenostem jsme ale v řízení města viděli mnoho chyb, na které jsme poukazovali tak dlouho, až se pevná vládnoucí koalice rozpadla. A tak jsem od roku 2015 starostou města Klášterec nad Ohří, zároveň od roku 2020 též krajským zastupitelem Ústeckého kraje.

Po mnoha výrazných investicích do té doby ve městě nemyslitelných, například rekonstrukci kina či sportovního areálu, získalo město v roce 2022 pod jeho vedením ocenění „Komunální projekt roku“ či speciální cenu v soutěži „Stavba roku“ za rekonstrukci Kulturního centra (investice ve výši cca 200 milionů Kč) a zároveň získal též osobní ocenění od Svazu měst a obcí „Nejlepší starosta Ústeckého kraje“ za volební období 2018-2022.

Jako starosta města v Krušnohoří si uvědomuji důležitost podpory rozvoje cestovního ruchu a nutnosti přeshraniční spolupráce se sousedním německým regionem. Zastávám tak též mimo jiné funkce člena správní rady Destinační agentury Dolní Poohří, která právě podporuje rozvoj cestovního ruchu v regionu a také funkci místopředsedy Euroregionu Krušnohoří, který se věnuje přeshraniční spolupráci.

Díky zkušenostem práce v komunální i krajské samosprávě a zároveň místní znalosti i z doby aktivního podnikání bych rád přinesl Chomutovsku aktivní přítomnost senátora v regionu.

Velmi dobře znám problémy regionu, na které se bohužel často zapomíná v centrálně řízeném Česku a které by měly být více akceptovány. Přijímané zákony tak mohou jít i proti zájmům regionu a tomu bych rád svojí aktivní prací předcházel.


Funkce

Zaměstnání

starosta města Klášterec nad Ohří