Hlavní stránka Volby Senátní volby 2022 Malacka Michal

Malacka Michal

Michal Malacka

Olomoucký kraj


Když vám bývalý poradce amerického prezidenta v době vašeho nezralého mládí sdělí, že ten, kdo chce změnit svět, musí studovat právo, nejspíš budou vaše kroky směřovat na právnickou fakultu. Rozhodl jsem se pro olomoucká práva. Mé další politologické a právní vzdělání prohloubila vysokoškolská příprava ve Washingtonu a v Grazu.

Na Právnické fakultě UP jsem působil i nadále a ve svých 28 letech jsem byl jmenován jejím děkanem. Psal se rok 2001 a dle novinářů z amerického Who's Who jsem byl v té době jedním z nejmladších děkanů na světě. Zároveň jsem působil a stále působím jako rozhodce u rozhodčího soudu při HAAK v Praze a u vídeňské VIAC. V roce 2014 jsem se stal ředitelem Krajského úřadu Olomouckého kraje. Nyní pracuji jako prorektor Univerzity Palackého a na právnické fakultě vyučuji mezinárodní právo.

S kandidaturou do Senátu spojuji možnost využít svou právnickou profesi. Rád bych se podílel na projednávání návrhů zákonů postoupených Senátu Poslaneckou sněmovnou. Chci pomoct dohlížet na jejich účelnost, racionalitu a srozumitelnost. Jedině tak lze zaručit jistotu pro rozvoj civilizovaného a bezpečného života naší společnosti. V rámci svého dosavadního působení mohu posoudit potřeby změn v zákonné úpravě oblasti vysokého školství, státní správy a samospráv. 

Jsem však také jako vy – občanem s každodenními starostmi a vnímám výzvy, kterým bude naše republika vystavena a kterým budeme muset s ohledem na probíhající válečný konflikt a ekonomické a energetické hrozby společně čelit. Na základě své dosavadní kariéry a dosaženého vzdělání, které jdou ruku v ruce s profilem a prací senátora, se budu ucházet o důvěru voličů, kteří stejně jako já věří, že máme všichni právo žít důstojně a v bezpečí.

 


Funkce