Hlavní stránka Volby Senátní volby 2022 Kuchař Antonín

Kuchař Antonín

Antonín Kuchař

Jihomoravský kraj


Narodil jsem se v Ořechově v roce 1972, malebné vesnici na rozhraní Zlínského a Jihomoravského kraje, kde jsem žil až do své svatby. V Uherském Hradišti, tenkrát ještě okresním městě, jsem vystudoval tamní gymnázium a po maturitě v roce 1991 nastoupil na svou první pracovní pozici do Komerční banky jako pokladník-směnárník. O sedm let později jsem se stal ředitelem pobočky Komerční banky Bzenec a tuto pozici jsem zastával do roku 2006. Vedle svého zaměstnání se aktivně věnuji hasičině, tenisu nebo cyklistice.

Přechod z bankovního sektoru do prostředí lokální politiky byla a je velká změna a obrovská životní zkušenost. Ze zaměření na bankovní a finanční sféru a prodej produktů jsem z čista jasna začal řešit naprosto vše, co život města a život ve městě přináší. V roce 2006 jsem byl zvolen místostarostou města Kyjova. Mimo to ještě sedím i v čele Bezpečnostní komise Svazu měst a obcí České republiky. 

Senát je pro mě nejen pojistka demokracie, ale především pojistka práva na samosprávu. Vždy, když hrozil neoprávněný a neodůvodněný negativní zásah do rozpočtů obcí či dalších samosprávných oblastí, Senát zasáhl. Jsem přesvědčen, že svými zkušenostmi se mohu podílet na tom, aby tato praxe pokračovala i nadále. Jako místostarosta města zodpovědný za bezpečnost a krizové řízení a předseda Bezpečnostní komise SMO ČR se chci podílet na tom, abychom se všichni cítili ve svých obcích a městech bezpečně. Zároveň ale nechci opomíjet podporu bydlení a rozvoj podnikání nebo turistiky v regionu, který nabízí spoustu možností.

Obce jsou základními kameny státu. Stát bude tak silný a odolný, jak pevné a zdravé budou jeho obce. Obce, kde žijí občané naší země. Představitel města zná nejlépe jejich problémy. A co víc, každodenně je řeší.


Funkce