Hlavní stránka Volby Senátní volby 2022 Jeništa Luděk

Jeništa Luděk

Luděk Jeništa

Středočeský kraj

alfa a omega“ úspěchu je vytvoření skvělého týmu spolupracovníků, kolegů, přátel a rodiny.

e-mail: starosta@mesto-vlasim.cz

mobil: 602252200

web: https://ludekjenista.cz/

/ludekjenista


Narodil jsem se 8. srpna 1961 ve Vlašimi. Jsem ženatý, mám čtyři děti a pět vnoučat. Mezi moje koníčky patří kromě rodiny také chalupa, filmy, pořady o přírodě a sport. Konkrétně fotbal, tenis a také stolní tenis, ve kterém jsem reprezentoval ČR na několika juniorských mistrovstvích Evropy a získal 7 medailí. 

Absolvoval jsem Pedagogickou fakultu JEP v Ústí nad Labem, obor učitelství I. stupně se specializací na tělesnou výchovu. Po splnění roční základní vojenské služby jako letovod navigátor jsem nastoupil na  základní školu jako učitel. Po osmi letech této pedagogické činnosti jsem se stal ředitelem téže školy.

Události spojené s nutností reorganizace základního a částečně i středního školství ve Vlašimi přispěly k poznání vlivu komunální politiky na dění ve městě. Ve volbáchdo městského zastupitelstva v roce 2002 za „Volbu pro město“ jsem dostal od občanů nejvíce hlasů a přijal funkci starosty města. V jeho čele už stojím nepřetržitě dvacet let. Jako starosta středočeského města jsem úspěšně vedl kolegy z dalších měst a obcí  do krajských voleb v roce 2008. O dva roky později jsem se stal poslancem. Získané znalosti jsem využíval i nadále zejména ve prospěch měst a obcí, a proto jsem přijal nabídku na kandidaturu do Senátu. Po náročné volební kampani jsem byl zvolen senátorem, což  znamenalo ukončení mandátu poslance.  Dva roky po skončení senátorského mandátu jsem úspěšně kandidoval do krajského zastupitelstva Středočeského kraje, ve kterém jsem dodnes. V Senátu bych rád využil své dlouholeté zkušenosti z komunální a krajské úrovně, zejména pak ve prospěch měst, obcí a jejich občanů.

 

 


Funkce

Zaměstnání

 

- senátor Senátu ČR v letech 2012 - 2018
- starosta obce Vlašim