Hlavní stránka Volby Senátní volby 2022 Chmelová Renata

Chmelová Renata

Renata Chmelová

Hlavní město Praha

web: www.renatachmelova.cz

/senatorkarenata

/SenatorkaRenata


V Praze 10 žiji se svou rodinou v Záběhlicích. Ve volném čase se nejraději starám o svoji zahrádku a květiny. Vyrůstala jsem mezi nuselskými vnitrobloky a studovala jsem v Malešicích na elektrotechnické průmyslovce obor automatizační technika. Většinu profesního života jsem byla marketingová a obchodní manažerka v oblasti informačních technologií. Po plánované péči o děti jsem se rozhodla zcela změnit práci. Začala jsem se věnovat územnímu plánování a ochraně životního prostředí jako ředitelka jedné z největších ekologických organizací u nás. Dlouhodobě působím jako členka správní rady organizace, která se věnuje ekologické osvětě, výchově a vzdělávání.

Jako Vaše senátorka pro Prahu 10, Dubeč a Štěrboholy sloužím šestým rokem. Moje cesta do politiky začala zájmem o mé okolí, kde žiju, kde vychovávám svoje dvě děti. Zastavila jsem zástavbu přírodního parku Hostivař – Záběhlice známý jako Trojmezí či stavbu předražené radnice Prahy 10 na nesmyslném místě. V roce 2014 jsem byla zvolena do zastupitelstva MČ Praha 10. O čtyři později jsem už získala nejvíce hlasů a byla zvolena starostkou Prahy 10, šestého nejlidnatějšího města ČR. Moc si důvěry, kterou jsem opakovaně ve volbách dostala, vážím.

Pro Desítku chci dýchat dál a i nadále stát při našich občanech, mých sousedech. Svou politiku budu stavět na stejných pilířích. Jako dosud. Jsou jimi pomoc konkrétním lidem, pevné postoje, z nichž neuhýbám, péče o veřejný prostor, zastání pro slabší a krizový management. Opět se ucházím jako nestranická kandidátka o Vaši důvěru, abych vám ze Senátu pomáhala a pracovala pro Desítku. Mojí práci můžete sledovat na Facebooku, Instagramu i Twitteru nebo na www.renatachmelova.cz.


Funkce