Hlavní stránka Volby Senátní volby 2022 Chaloupek Václav

Chaloupek Václav

Václav Chaloupek

Plzeňský kraj


Narodil jsem se 21.5. 1949 v Plzni, kde jsem absolvoval i Pedagogickou fakultu. Jsem plzeňský občan a patriot. Mám rád plzeňský hokej a fotbal, plzeňské divadlo a pivo. Na každý úspěch, který naše město slaví, jsem pyšný. Kraj na západ od Labe a Vltavy miluji, projel jsem ho mnohokrát, ať za krásami přírody nebo na stovky besed s dětmi a dospělými, které jsem za desítky let vedl.

V pracovním životě jsem se chtěl věnovat kresbě a malbě zvířat. Nakonec jsem skončil v plzeňské zoo jako PR. Po revoluci jsem se stal redaktorem České televize v Plzni. Bylo to období převratných změn, události se tehdy překotně hnaly dopředu. Každý den jsme točili reportáže - stříhání hraničních drátů, podpora OF, kupónová privatizace, restituce, podvody, organizovaný zločin… V průběhu 6 let jsem jich natočil asi 1300, k tomu několik dokumentů a seriálů, ale práce mě přestala naplňovat. Bylo mi 47 a připadalo mi hloupé běhat s mikrofonem za politiky, kterých jsem si dávno přestal vážit. Po odchodu ze zpravodajství jsem se věnoval tvorbě seriálů pro Večerníček ČT dokumentujících životy živých zvířat - Tuláček, Pruhovaní kamarádi, Kluci ze zámku nebo Méďové. 

Ač jsem 6 let senátorem a mám zkušenost z městského zastupitelstva, pořád se nepovažuji za politika. Nevěřím předvolebním slibům nabízejícím prosperitu nebo výstavbu toho či onoho. Politika mi dala příležitost dělat něco pro druhé, pro vzdělávání, životní prostředí, pro ochranu přírody a ochranu veřejnoprávních médií. Při každém hlasování, při každém mačkání tlačítka, přemýšlím o tom, jestli ten či onen zákon bude prospěšný. Jestli by se nedal změnit. Vždy jsem hlasoval podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Pořád věřím, že jako senátor Chaloupek budu platnější než jako občan Chaloupek. 
 


Funkce

Zajímavosti