Hlavní stránka Volby Parlamentní volby 2021

Parlamentní volby 2021

Zprávu o financování volební kampaně 2021 najdete tady nebo dole na stránce.

Volby do Poslanecké sněmovny se konaly 8. a 9. října 2021. Veškeré informace najdete na našem volebním webu www.piratiastarostove.cz

Informace o financování volební kampaně najdete tady.

2601909155/2010 - Transparentní koaliční účet pro volby

2801914899 / 2010 - Transparentní účet pro volby (není používán)

 

Krátkou verzi našeho programu si můžete stáhnout tady

  • Digitální revoluce – Chceme stát, kde informace proudí jak mezi úřady, tak k lidem. Stát, který z občanů netahá pořád dokola údaje, co už jednou dostal. Stát připravený ochránit kritickou infrastrukturu a osobní informace občanů před kybernetickými útoky či jinými zneužitími.
  • Rovnocenné regiony – Chceme navázat na silně rozvinutý systém územní samosprávy a ve všech politikách státu zohledňovat, co udělají s obcemi a kraji. Ty může pozvednout výstavba vysokorychlostních tratí, intenzivní přeshraniční spolupráce, orientace hospodářství na digitální ekonomiku, robotizaci nebo automatizaci.
  • Moderní ekonomika – Je na čase posunout se. Proměnit zdejší montovnu v mozkovnu a stát se trhem inovativních služeb a produktů, které je možné prodávat za víc než ty dávno zavedené. Zvyšovat kvalifikaci pracovní síly, hledat a přijímat nové technologie, přitahovat prestižní zaměstnavatele.
  • Razantní boj s korupcí – Boj s hospodářskou kriminalitou bude úspěšný jen tehdy, když budou v převaze ti, kdo ho vedou. Proto je prioritní zákon na ochranu oznamovatelů korupce, zvýšení nezávislosti soudů a vedoucích státních zástupců, ale i postavení veřejnoprávních médií mimo politické vlivy.
  • Profesionální stát – Státní aparát je tu pro nás, ne my pro něj. Všem by nám měl být profesionálním služebníkem – pozorným, ale nenápadným, připraveným a pracovitým, uctivým a vlídným. Víc než dobrým sluhou je však často spíš zlým pánem, mnohdy navíc chaotickým. Potřebuje srovnat.
  • Důraz na klima – Směřujme ke konci spalování uhlí k roku 2033 při spravedlivé transformaci uhelných regionů. Modernizujme energetiku, průmysl a dopravu na nízkoemisní a dlouhodobě udržitelné formy. Podpořme úspory energií i zdrojů, odpad se naučme využít jako praktickou surovinu.
  • Sebevědomá a bezpečná země – Narovnejme se a bude s námi jednáno jako s rovnými. Vystupujme hrdě vůči celému světu, prokazujme orientaci na evropské a světové demokracie, aktivně se stavme za lidská práva. Abychom si to mohli dovolit, musíme posílit spojenectví v NATO a zvýšit důraz na obranu země. Nejen proti tradičním hrozbám, ale i proti hrozbám kybernetickým nebo hybridním.
  • Jistota péče a pomoci – Začít musíme u nejzranitelnějších. Zvýšit kvalitu školství a zajistit správný rozvoj dětí, i pokud jde o sport nebo stravu v jídelnách. Zajistit účinnou zdravotní péči včetně duševního zdraví. Stabilizovat důchodový systém a umožnit strávit každé období života v domácím prostředí.

Celý program najdete tady.

Všechny naše kandidáty najdete tady.

Krajští lídři za STAN:

lídr STAN ve Středočeském kraji

Vít Rakušan

Vít Rakušan

lídr STAN v Praze

Jan Lacina

Jan Lacina

lídr STAN v Jihočeský kraj

Viktor Vojtko

Viktor Vojtko

lídr STAN v Plzeňském kraji

Josef Bernard

Josef Bernard

lídr STAN v Karlovarském kraji

Jan Kuchař

Jan Kuchař

lídr STAN v Ústeckém kraji

Petr Liška

Petr Liška

lídr STAN v Libereckém kraji

Jan Farský

Jan Farský

lídr STAN v Královéhradeckém kraji

Josef Cogan

Josef Cogan

lídr STAN v Pardubickém kraji

Jiří Hájek

Jiří Hájek

lídr STAN na Vysočině

Lukáš Vlček

Lukáš Vlček

lídryně STAN v Jihomoravském kraji

Jana Krutáková

Jana Krutáková

lídr STAN v Olomouckém kraji

Tomáš Müller

Tomáš Müller

lídr STAN ve Zlínském kraji

Petr Gazdík

Petr Gazdík

lídr STAN v Moravskoslezském kraji

Petr Letocha

Petr Letocha