Hlavní stránka Volby Archiv Komunální volby 2022 Zámečník Jaroslav

Zámečník Jaroslav

Jaroslav Zámečník

Liberecký kraj

/jaroslavzamecnik.cz/


Narodil se, vystudoval a skoro celý život prožil v Liberci. Ví, jak zlomit železo, umí opravit stíhačku a je rád, když je Liberec čistý a hezký. Se Starosty pro Liberecký kraj spolupracuje již 8 let a od roku 2018 je primátorem města Liberec. Kromě toho má 20 let zkušeností s vedením Euroregionu Nisa. 
 
Mnohokrát slyšel od návštěvníků Liberce, že to je ideální místo pro život. Přesto je, a ještě dlouho bude co zlepšovat. Liberec je páté největší město v České republice, ale stav jeho silnic, chodníků, parkovacích míst i bezpečných cyklotras tomu neodpovídá. Je toho názoru, že město potřebuje pořádek, od čistých ulic až po čisté účty, a to se jeho týmu poslední 4 roky daří. Chytrá a otevřená radnice s transparentním rozpočtem dokáže lépe najít finance na projekty, které Liberec opravdu potřebuje, ať je to dostupnější MHD, modernizovaná krajská nemocnice či nová parkovací místa a bezpečné. 
 
Kandiduje opět na primátora města Liberce, protože město potřebuje na radnici tým, který funguje, nehádá se a nevyhazuje peníze oknem. Tým, který rozumí potřebám a obyvatelům Liberce. Zde už dokázali takové týmy postavit například pro dokončení a schválení nového územního plánu, vytvořili tým Kanceláře architektury města, připravili strategii rozvoje města do r. 2030 a důsledně realizují projekty obnovy města. A mají dost energie, nápadů a dalších zkušených kandidátů, aby stejně silný tým na liberecké radnici postavili i pro další volební období 2022–2026. 

 


Funkce