Hlavní stránka Volby Komunální volby 2022 Tolar Aleš

Tolar Aleš

Aleš Tolar

Plzeňský kraj

/alestolarstan/


Je rodák z Tachovska, ale už od mládí dojížděl za prací do Plzně. V roce 2008 se usadil v jejím okrajovém městském obvodu Malesice. Po studiích na tachovském gymnáziu absolvoval žurnalistiku na Filozofické fakultě Univerzitě Palackého v Olomouci a novinařina se na dlouhou dobu stala jeho živobytím. Býval sportovním i zpravodajským redaktorem a editorem v MF DNES, iDNES.cz a 7 let působil jako regionální šéfredaktor Deníku pro Plzeňský a Karlovarský kraj. 
Protože je člověk společenský a aktivní, v Malesicích byl od začátku u zrodu občanského sdružení Plzeň9, které se stalo hnacím motorem místního společenského života. V roce 2014 se stal členem zastupitelstva městského obvodu a po dalších volbách v roce 2018, kdy s hnutím výrazně zvítězili se stal starostou obvodu. Ze své původní branže si do té nové přenesl snahu co nejotevřeněji komunikovat s lidmi. Malesice se podařilo probudit v tom nejlepším smyslu slova a zrealizovat řadu prospěšných projektů pro občany.
Plzeňské politické poměry jsou ale bohužel již řadu let neměnné. Leccos negativního o tom, jak fungují, mapoval už za doby svého novinářského působení a v posledních letech se o mnohém utvrdil i jako starosta. Průvan v prohnilém prostředí plném stejných stran a lidí provázaných s podnikatelským a kmotrovským zákulisím mohou udělat jen noví lidé. Proto se rozhodl v letošních komunálních volbách usilovat za hnutí STAN o zvolení i na plzeňskou radnici. Lidem může nabídnout čistý štít, úspěchy práce, které jsou za ním vidět, nadšení změnit věci k lepšímu a tým schopných a podobně smýšlejících lidí, kteří za ním v plzeňském STANu stojí. Věří, že to není málo.

 


Funkce