Hlavní stránka Volby Komunální volby 2022 Hoker Luboš

Hoker Luboš

Luboš Hoker

Královéhradecký kraj

/lubos.hoker


Je mu 39 let a celý svůj život strávil v Hradci Králové. Studoval informatiku a management, nicméně během studií pochopil, že informatika není jeho obor a zaměřil se více na to, co umí nejlépe, a to jsou jazyky a komunikace s lidmi. Profesně zakotvil ve strategickém plánování a logistice, kde bylo nutné během let komunikovat s lidmi z celého světa. Díky své profesi mohl navštívit několik zemí světa a poznat, že lidé jsou všude dobří, jen je nutné si k nim najít cestu. Později v rámci svého zaměstnání poznal roli lektora koučování a seberozvoje. Jazyky ho baví dodnes a v současné době se věnuje samostudiu španělštiny.

Komunální politika a politika všeobecně ho zajímá již dlouhou dobu a pro vstup do ní se rozhodl ze dvou důvodů. Zaprvé odmítá přistoupit na všeobecně přijímaný fakt, že politické prostředí je špatné místo a že tam nemůže působit slušný člověk. Zastává názor, že když budeme jako společnost tento mýtus podporovat a mávat nad tím rukou, pak politika taková opravdu bude. Když ale budeme politiku sledovat a kontrolovat, budeme tím budovat i její kulturu. Pokud chceme měnit svět, musíme začínat u sebe a tím jít příkladem. Druhý důvod byl pak spjatý čistě s Hradcem Králové. Město se totiž zavřelo občanům a není transparentní. 

Komunální politika je nejblíže lidem, proto věří, že cestu ke zlepšení politické kultury je vhodné zahájit právě zde. STAN HK do komunálních voleb nabízí nová jména, která budou mít ambici oslovit občany svojí vizí a moderním přístupem. I jeho jméno mezi ně patří. Přichází do politického světa s nadšením, očekáváním a věří, že se politika dá dělat přesně tak, jak si ji přeje – poctivě, s lidmi, pro lidi a hlavně pro Hradec.


Funkce