Hlavní stránka Volby Archiv Komunální volby 2022 Hlaváček Petr

Hlaváček Petr

Petr Hlaváček

Hlavní město Praha

Praha je pro mě droga a chci aby byla městem krátkých vzdálenosti pro všechny!

e-mail: petr.hlavacek@praha.eu

/hlavacekpetr.praha/

/Hlavacek_P


Narodil se v roce 1961 ve Zlíně, dětství prožil dle svých slov idylicky, významnou část v Praze. V roce 1985 zde absolvoval Fakultu architektury ČVUT, kde později působil jako proděkan pro rozvoj, v současné době jako pedagog. Následně nastoupil do podniku PÚVHMP - Projektový ústav Výstavby hlavního města Prahy.. 
Po revoluci se ale rozhodl osamostatnit se a společně s Hanou Seho-Münzovou založil ateliér R.U.A. Mezitím působil jako hostující profesor na University of Michigan College of Architecture. V roce 2009 založil se svou manželkou Magdalenou ateliér Architekti Headhand s.r.o.. Byl také vybrán jako ředitel Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy, od roku 2018 pokračuje ve svém cíli transformovat rozvoj a Prahu na fungující světovou metropoli coby 1. náměstek pražského primátora pro územní rozvoj. 
Do politiky vstoupil, jelikož se již nemohl dívat na situaci, v jaké se nacházel rozvoj ČR a hlavně Praha, která byla rozvrácená ideologickými klapkami, nekompetentností a osobními byznysy politiků. Politiku nepovažuje jako svůj důchodový pilíř a nehodlá v ní zůstat až do „bačkor“. Chce dokončit velké změny Prahy, které začali, rozpracovali, a připravili. Výsledky práce jsou částečně vidět již dnes, ale to nejzásadnější přijde za pár let. Rád by byl u toho a pohlídal, aby se to dokončilo.

 


Funkce

Zaměstnání

architekt a urbanista

zastupitel hl. m. Prahy

1. náměstek primátora pro územní rozvoj