Hlavní stránka Volby Kandidáti do Senátu 2014 Vávra Jiří

Vávra Jiří

Jiří Vávra

Hlavní město Praha


Funkce

Zkušenosti

Mgr. Jiří Vávra se narodil 25. listopadu 1966 v Lanškrouně. Vystudoval Střední průmyslovou školu strojní v Ostravě. Jiří Vávra si postupně doplňoval odborné znalosti z ekonomie, strojních technologií, z oblasti inovací, vývoje a designu a vystudoval rovněž magisterský obor právo se zaměřením na EU.

V devadesátých letech se připojil k otci do rodinného podnikání v oblasti strojírenství a ekonomického poradenství (VAPI, s.r.o.) a s matkou pak navíc v oblasti potravinářství (Albi, s.r.o.). V současné době se pracovně specializuje zejména na vývoj, výzkum a inovace. Podílel se na vzniku několika produktů, které byly patentovány či obdržely ocenění za design.

V letech 1998 až 2006 byl členem Unie svobody, v níž se zaměřil na tvorbu programu pro drobné a střední podnikatele. Zhoršující se politická situace a výzva Karla Schwarzenberga přiměly na konci prvního desetiletí Jiřího Vávru k tomu, že se ve volném čase zapojil do komunální politiky a je tak již čtvrtým rokem členem Zastupitelstva MČ Praha 9 za TOP 09. Byl jedním z iniciátorů vzniku privatizační komise, která připravila a prosadila transparentní privatizaci obecních bytů v této městské části. Jiří Vávra je jejím předsedou. Je také členem finančního výboru a předsedá komisi pro rozvoj tzv. brownfieldů – ekologicky zatížených oblastí, které zůstaly po bývalých velkých továrních provozech ve Vysočanech. Je rovněž členem představenstva Polikliniky Prosek.

Jiří Vávra žije se svojí životní partnerkou a má desetiletého syna. Mezi záliby patří turistika a rodinné výlety na kole, návštěvy hradů, zámků a dalších pamětihodností a v neposlední řadě také volejbal.

Fotografie v tiskové kvalitě