Hlavní stránka Volby Kandidáti do Senátu 2014 Sabongui Renata

Sabongui Renata

Renata Sabongui

Hlavní město Praha

e-mail: info@top09.cz


Funkce

Zkušenosti

Mgr. Renata Sabongui se narodila roku 1960 v Příbrami. Vystudovala Státní Konzervatoř v Praze, kam nastoupila roku 1979, a od roku 1983 pokračovala na Taneční katedře na HAMU, obor pedagogika. Nyní studuje Doktorandské studium oboru biomechanika na Fakultě tělesné výchovy a sportu na Univerzitě Karlově. Od roku 1987 postupně působila jako pedagog v Tanz Theatre Linz ve Vídni a v Franzözische Ballett Schule Passau, dále jako ředitelka a zakladatelka Tanečního oddělení Hudební školy v Německu, nebo jako baletní mistr The Washington School of Ballet ve Washingtonu. Později se stala dramaturgyní a PR Baletu Národního divadla v Praze a umělecký a odborný poradce pro ředitele ND v projektech ve spolupráci se Spojenými státy. Od roku 1998 vedla zahraniční oddělení Národního divadla v Praze a byla jako první žena v historii navržena do konkurzu na ředitele tohoto divadla. Spolupracovala na projektu Praha 2000, Evropské město kultury.

Jako tanečnice vystupovala například v Národním divadle v Praze, Hudebním divadle Karlín a působila ve filmech Rusalka, PanTau, Orpheus a další. Založila Pilates Academy a vede cvičení pro děti v rámci Kouzelné školky na ČT1.

Renata Sabongui je vdaná a má dvě děti, dceru Claire a syna Jiřího. Mluví anglicky a německy a pasivně rozumí francouzštině, italštině a ruštině.

Fotografie v tiskové kvalitě