Hlavní stránka Volby Kandidáti do Senátu 2014 Kárník Pavel

Kárník Pavel

Pavel Kárník (*1960)

Středočeský kraj

e-mail: pavel.karnik@stan.cz

/senator.pavel.karnik/

/KarnikPavel


Funkce

Zkušenosti

Mgr. Pavel Kárník se narodil roku 1960 v Kolíně. Po vystudování Učňovské školy knihkupecké v Luhačovicích následovalo studium Střední ekonomické školy v Kolíně.  Dále absolvoval bakalářské studium na Vysoké škole politických a společenských věd v Kolíně a magisterské studium Vysoké školy ekonomie a managementu v Bratislavě. Vzdělání si neustále rozšiřuje certifikovanými vzdělávacími kurzy, jako je například Kurz projektového managementu Masarykovy univerzity Brno, Řízení lidských zdrojů v kultuře nebo Manažerský přístup k rozpočtovému procesu. Byl zakladatelem občanského sdružení Ohradská beseda, jejímž předsedou byl tři volební období. Toto sdružení se orientuje na ochranu kulturních památek a starých zvyků v okolí Kolína, je členem také kolegia akademie Magnesia Litera.

Pavel Kárník v současnosti není členem žádné politické strany a za hnutí STAN kandiduje jako nezávislý kandidát. Mnoho let působí jako předseda Komise pro místopis, cestovní ruch a propagaci města a jako člen kulturní komise městské rady v Kolíně. Intenzivně se také stará o dlouhodobou propagaci cestovního ruchu v tomto městě.

Po roce 1990 byl živnostníkem, převážně v knihkupectví, v roce 2006 mu byl Hospodářskými novinami udělen titul Živnostník roku Středočeského kraje a je tak historicky prvním držitelem tohoto titulu v našem kraji. Od roku 2008 je ředitelem Městské knihovny Kolín. Součástí této příspěvkové organizace je i Městské informační centrum.

Pavel Kárník je ženatý již 33 let a jeho manželka je zdravotní sestrou v centru pro seniory, kde se stará o klienty s Alzheimerovou chorobou. Má dvě dcery ve věku 32 a 21 let. Je šťastným dědečkem vnučky a vnuka, které pochopitelně rozmazluje. Mezi jeho zájmy patří především rodina, knihy, historie, rybaření a zvířata, kromě papoušků má například i chovnou stanici Bernských salašnických psů, je dlouholetým členem Českého rybářského svazu.

A proč kandiduje právě do Senátu? Kromě profesních a životních zkušeností, které by rád zužitkoval v Senátu, je pro něho Senát poslední oázou, kde ještě nezvítězila lež a nenávist.