Hlavní stránka Volby Kandidáti do Senátu 2014 Jahelka Ivo

Jahelka Ivo

Ivo Jahelka (*1954)

Vysočina

e-mail: info@top09.cz


Funkce

Zkušenosti

JUDr. Ivo Jahelka se narodil roku 1954 v Dačicích. Zde absolvoval všeobecné gymnázium a v letech 1973-1978 studoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Roku 1981 se stal advokátem v Jindřichově Hradci a členem kárné komise České advokátní komory. Nyní se vedle koncertování stále věnuje právnické činnosti, vlastní advokátní kancelář v Jindřichově Hradci, kde také žije, a zaměřuje se na právo občanské, rodinné, trestní a obchodní.
 
Díky zálibě zhudebňovat vybrané soudní případy a všelijaké kuriózní příběhy ze svého všedního života si vysloužil přezdívku „zpívající právník“. Vydal dohromady devět sólových alb a tři alba ve spolupráci s jinými hudebníky. Je také autorem tří knih – Když se smějí paragrafy, Minimumk soudu a Soudníček a stále koncertuje po celé České republice.
 
Podílel se také na vzniku pořadu České televize „Neznalost neomlouvá“, kterým také provází. Začal se vysílat roku 2002 a oblíbenost jej udržela na programu několik let. Seriál si kladl za cíl srozumitelnou formou seznamovat diváky s každodenními úskalími našeho právního řádu a zároveň pokusit se zvýšit obecně nevalnou úroveň právního vědomí veřejnosti.
 
Ivo Jahelka není členem žádné politické strany. Je ženatý a má dvě děti.