Hlavní stránka Volby Kandidáti do Senátu 2014 Gregora Martin

Gregora Martin

Martin Gregora (*1965)

Jihočeský kraj

e-mail: info@top09.cz


Funkce

Zkušenosti

MUDr. Martin Gregora se narodil 10. 4. 1965. Vystudoval Gymnázium ve Strakonicích a následně studoval na II. Lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde si po promoci udělal atestaci I. A II. stupně z pediatrie.
 
Díky svému studiu medicíny absolvoval v roce 1994 i zahraniční stáž na Dětské klinice ve Västeräs ve Švédsku. Od roku 2005 do roku 2010 pracoval jako zástupce primáře na dětském oddělení v Nemocnici Strakonice a.s. Od roku 2013 je primářem na zmíněném oddělení. V současné době je také členem pracovní skupiny dětské endokrinologie MESPE (Middle European Society on Paediatric Endokrinology).
 
V politice působí pan Gregora od roku 2006, kdy byl zvolen do zastupitelstva města Strakonice, kde působil až do roku 2010. Téhož roku byl zvolen poslancem do Poslanecké sněmovny, kde setrval do roku 2013.
 
Martin Gregora publikuje v odborných periodicích (Československá Pediatrie, Časopis lékařů českých, Pediatrie pro praxi) a v časopisech pro laickou veřejnost (Máma a já, Moje zdraví). Je známým autorem populárně naučných knih pro rodiče (Péče o novorozence a kojence, Výživa kojenců, Kuchařka pro rodiče malých dětí a jiné). Je také autor mnoha odborných knih, z nichž byly oceněny cenou Grada např. Kniha o matce a dítěti, Kniha o těhotenství a mateřství.
 
Ve volném čase píše básně a tvoří dřevěné skulptury a objekty. Některé objekty jsou umístěny ve volné přírodě na Šumavě nedaleko Vimperka. Martin Gregora je otec 2 dětí -  Josef a Linda.