Hlavní stránka Volby Kandidáti do Senátu 2014 Bača Slavomír

Bača Slavomír

Slavomír Bača

Moravskoslezský kraj

e-mail: info@top09.cz


Funkce

Zkušenosti

Slavomír Bača vystudoval střední zemědělskou školu v Českém Těšíně, po jejímž dokončení začal působit jako agronom a později hlavní agronom v nedalekém zemědělském podniku.

Od roku 2008 působí jako zastupitel v obci Palkovice. Členem TOP 09 se stal nedlouho po jejím založení a na komunální úrovni zastává od roku 2013 funkce v Regionálním výboru Frýdek-Místek a v Krajském výboru TOP 09 Moravskoslezského kraje.                                     

Slavomír Bača se dlouhodobě zaměřuje na otázky spojené především se zemědělstvím a sportem. V zemědělství se zasazuje především o ochranu zemědělského půdního fondu a lesního hospodářství a rozvoj venkova skrze propojení kvalitního života na venkově s podnikáním. Jako agronom s dlouholetou praxí ví, že neodmyslitelnou podmínkou takového rozvoje, je snížení zbytečné administrativní zátěže podnikatelů a farmářů, jež vytváří nesmyslné překážky v rozkvětu venkova jako celku. Zemědělství totiž není povolání, ale poslání. 

Sportování a pohyb našich dětí a mládeže jsou neodmyslitelnou podmínkou jejich zdravého rozvoje. Bohužel je však v současné době zásadní nedostatek odborných dobrovolníků a trenérů, kteří by se dětem v jejich sportovním snažení věnovali. I proto je dalším bodem programu Slavomíra Bači, jenž se týká sportu a tělovýchovy, motivace a zapojení většího množství odborného personálu, než tomu bylo dosud.

Slavomír Bača je ženatý, má dvě děti a ve volném čase rád sportuje a věnuje se přírodě.

Fotografie v tiskové kvalitě