Hlavní stránka Volby Archiv Senátní volby 2020 Pešatová Helena

Pešatová Helena

Helena Pešatová (*1959)

Moravskoslezský kraj

Žiju v této zemi a hodlám pro ni i nadále pracovat.

e-mail: hpesatova@frydlantno.cz

mobil: +420 724 179 148


Proč kandiduji?

Vždy blízko lidem

Na současné politice mi vadí obrovská vzdálenost mezi politikem a voliči. Schválně, kolikrát jste se za poslední dobu osobně setkali s vaším poslancem nebo senátorem? Jak pak mohou politici stát za dobrými rozhodnutími a pomáhat regionu, když nejsou mezi lidmi? V případě úspěchu ve volbách bych rozhodně nezůstala v Praze, ale ještě více prohloubila vztah k místním obyvatelům a jejich potřebám.

 

Využít potenciál Beskyd

V našem regionu jsem se narodila a strávila zde celý život. Beskydy miluji. O to více mě mrzí, když i po třiceti letech od revoluce o nás zbytek republiky pořádně neví a vnímá tuto naši oblast jako nezajímavou, nerozvinutou a možná i nečistou průmyslovou zónu. Přitom zde najdete nádherná čistá moderní města a vesnice, panenskou přírodu a pokud hovoříme o průmyslu, tak i podmínky a kvalifikované lidi. Beskydy jako celek si zaslouží plně využít svůj potenciál a lidé v nich zase příležitost pro své sny a plány.

Pryč se zátěží minulosti

Pořád máme na svém území brownfieldy. Ať z éry dávno minulé doby, ale i z roků bouřlivého nezodpovědného podnikání posledních desítek let. Fandím všem projektům, kterých cílem je proměna těchto nepříjemných skvrn na mapách. Ze své profesní zkušenosti z našeho města vím, jak potřebné to je. Také vím, že právě tyto projekty potřebují kompetentní hlas a podporu!

Šance mladým nápadům

Globálním změnám podnikání se neubráníme. Drtivá většina úspěšných a slavných projektů dnes vzniká od malého stolu, aktivitami podnikatelských sociálních sítí, s obrovskou podporou investorů a nadšenců. Jen v našem regionu vznikla nejméně desítka z nich. Vím, že region potřebuje podporu v oblasti cooworkingu a startupů.

 

Dobrý zvuk v zahraničí

Jsem hrdá na naši zemi, která stále ve světě něco znamená. Její občané jsou pracovití, kreativní, schopni se prosadit v různých oblastech podnikání doma i v zahraničí. Ne vždy souhlasím s tím, jak navenek vystupujeme a jak budujeme zahraniční vztahy. Je důležité mnohdy pokřivený obraz naší země změnit a vyzvednout všechny její klady.


Funkce

Vzdělání

  • 1973-1977 Gymnázium Petra Bezruče ve Frýdku-Místku
  • 1977-1982 Universita Palackého v Olomouci, přírodovědecká fakulta, obor matematika-chemie

Zaměstnání

  • 1982-2010 středoškolská profesorka , Gymnázium Frýdlant nad Ostravicí
  • 2010-dosud Starostka města Frýdlant nad Ostravicí

Zkušenosti

  • 2010-dosud  Předseda zájmového sdružení Frýdlantsko-Beskydy
  • 2015-dosud  Místopředseda MAS Frýdlantsko-Beskydy, z.s.
  • 2010-dosud  člen představenstva zájmového sdružení Region Beskydy