Hlavní stránka Volby Archiv Parlamentní volby 2017 Pardubický kraj Paurová Alice

Paurová Alice

Alice Paurová (*1970)

Pardubický kraj

/alicepaur/


Vystudovala Pedagogickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, po níž začala učit na střední škole v Chrudimi. Následně spoluzaložila autorské divadlo pro děti, se kterým několikrát vyhráli celorepublikovou přehlídku profesionálních divadel malých forem. V roce 2010 se ale její vášní stal kin-ball, v Česku do té doby zcela neznámý sport. Pomohla založit český svaz a kin-ball rozšířit do 500 škol u nás i na Slovensku. Úspěchy pravidelně sklízí na výkonnostní úrovni i národní tým, který od počátku kin-ballu u nás trénovala, a který již získal pět medailí z mistrovství světa a Evropy. Před několika lety k tomu ve spolupráci s ČASPV rozjeli program na pohybovou gramotnost dětí a seminář akreditovaný MŠMT. 
 
V roce 2014 začala na krajské úrovni spolupracovat s hnutím Starostové a nezávislí a ten samý rok se stala zastupitelkou obvodu Pardubice V. Dnes působí na komunální i krajské úrovni ve výborech a komisích zaměřených na sport a vzdělávání.
 
V Pardubicích bydlí již 31 let a za tu dobu si město zamilovala. Krásné památky a energie města ji doslova uchvátily. Pardubice jsou a věří, že už napořád budou, jejím domovem. Stejně tak ale vidí i nedostatky. Chce přispět k dalšímu rozvoji města především co se týče veřejného prostoru, moderní architektury a veřejných služeb. Je přesvědčena, že není potřeba vymýšlet jen megalomanské projekty, ale k lepšímu životu podle ní pomohou i menší projekty a úpravy zapomenutých míst. Jejím cílem je, aby se v Pardubicích líbilo každému občanovi a abych řešení problémů hledali společně. Nezanedbatelným důvodem její kandidatury je i snaha o odstavení hnutí ANO z vedení města, jelikož se domnívá, že pod jeho vedením se město nikterak nerozvíjí, a přesto se žene do dluhů.

 


Funkce

Zaměstnání

Zastupitelka městského obvodu Pardubice 5, trenérka národní reprezentace v kin - ballu