Hlavní stránka Volby Archiv Parlamentní volby 2017 Nejnovější informace Sněm STAN schválil spolupráci s KDU-ČSL a SNK ED před volbami

Sněm STAN schválil spolupráci s KDU-ČSL a SNK ED před volbami

25. 3. 2017

Devátý republikový sněm STAN v tajné volbě schválil 86 procenty spolupráci s KDU-ČSL, SNK ED a regionálních stran před volbami do Poslanecké sněmovny. Delegáti zároveň schválili programové priority STAN, které se stanou základem pro sestavení volebního programu budoucí koalice.

Sněm STAN schválil spolupráci s KDU-ČSL a SNK ED před volbami

„Rozhodnutí sněmu je odpovědné a je vidět, že dokážeme myslet na tuto zemi. Pro nás není cílem získat pár poslaneckých křesel. Chceme vytvořit takovou sílu, která nabídne svou představu správy země voličům, a pouze oni rozhodnou o tom, zda se s ní ztotožní a dají jí svůj hlas. Jsme dvě rovnoprávné strany, které se chtějí odvážně spojit a jít do rizika ve prospěch této země,“ říká předseda STAN Petr Gazdík.

„Partnerství s KDU-ČSL by mělo mít několik základních parametrů. Především musí panovat shoda na volebním programu, v šesti krajích bude lídr za STAN, v osmi krajích lídr za KDU-ČSL. Kandidát číslo dvě bude vždy z druhé strany, než z té, která má lídra, a další místa budou obsazována podle konkrétní kvality kandidátů. Celkový poměr kandidátů a nákladů na volby bude v poměru 6 : 4 KDU-ČSL : STAN,“ říká 1. místopředseda STAN Vít Rakušan.

Starostové rovněž schválili programové priority pro nadcházející volby. „Budeme prosazovat rozhodování co nejblíže lidem, elektronizovat veřejnou správu, zavádět vysokorychlostní internet, dokončíme základní dopravní skelet, posilovat obranu, zkvalitňovat a stabilizovat vzdělávací systém a v neposlední řadě zahájíme nezbytné kroky k udržení vody jakožto strategické suroviny v krajině,“ říká poslanec Jan Farský.

Autor: Karel Kreml, tiskový mluvčí STAN