Hlavní stránka Volby Archiv Parlamentní volby 2017 Nejnovější informace Méně řepky a nezvyšovat daňovou zátež

Méně řepky a nezvyšovat daňovou zátež

13. 9. 2017

Investiční pobídky dostanou malé, ne velké podniky, propojíme školy s firmami, zjednodušíme stavební povolení a nezvýšíme daňovou zátěž.

Marek Pieter, lídr kandidátky v Libereckém kraji, garant ekonomiky

Marek Pieter, lídr kandidátky v Libereckém kraji, garant ekonomiky

Průmyslu a obchodu se v naší zemi povede pokud místo montovny budeme zemí výrobců finálních produktů s vysokou přidanou hodnotou. Proto musíme podpořit inovace a výzkum, investiční pobídky nabídnout malým a středním podnikům, ne těm velkým, pak zisk zůstane v Česku, a ne v cizině.  Propojit školní vzdělávání s firmami, tak aby studenti získali odbornou praxi již během školy. 

Zjednodušit systém rekvalifikací, aby bylo snadnější se na trhu práce uplatnit. Posílit digitalizaci průmyslu, rychlým připojením internetu, digitalizací veřejné správy a inovacemi ve firmách. U výstavby zjednodušit stavební legislativu a stavební řízení vést online, podobně jako e-bankovnictví. V oblasti energetiky je nutné připravit plán náhrady starých energických zdrojů a přenosové soustavy. Změnit legislativu u obnovitelných zdrojů a biopaliv. 

Tedy méně lánů řepky a sluneční energii využívat především místně a nevytvářet obrovské plochy fotovoltaiek. A konečně bychom neměli zvyšovat daňovou zátěž.

Podívejte se na rozhovor s Markem Pieterem na téma ekonomika:

Chcete se dozvědět víc o našich vizích v oblasti ekonomiky? Podívejte se na náš program!

Autor: Marek Pieter, lídr kandidátky v Libereckém kraji, garant ekonomiky