Hlavní stránka Volby Archiv Parlamentní volby 2017 Nejnovější informace Lidovci a Starostové představili společnou pražskou kandidátku pro podzimní volby

Lidovci a Starostové představili společnou pražskou kandidátku pro podzimní volby

24. 5. 2017

Lidovci a Starostové na tiskové konferenci představili společnou pražskou kandidátku pro letošní podzimní volby do Poslanecké sněmovny. 

Lidovci a Starostové představili společnou pražskou kandidátku pro podzimní volby

Lidovci a Starostové představili společnou pražskou kandidátku pro podzimní volby

„Těší mě, že zde představujeme společnou pražskou kandidátku, která se může pochlubit zajímavými osobnostmi s úspěšnými životnými příběhy, a věřím, že Pražané budou mít důvod, proč společnou kandidátku volit,“ řekl Jan Wolf, předseda pražské organizace KDU-ČSL.

Na společné kandidátce lze nalézt jména jako Hayato Okamura, Jan Čižinský, Jan Lacina, Jana Plamínková, Tom Philipp nebo Oldřich Kužílek.

„Po celou dobu jsme postupovali podle koaliční smlouvy, která jednoznačně určila, že v Praze bude mít lídra STAN. Jsme připraveni voličům nabídnout kvalitní kandidáty a program. I přes nejrůznější mediální šumy byla jednání věcná, s Danielem Hermanem jsme si řekli, že každý z nás je připraven podpořit toho druhého,“ řekl Petr Gazdík, předseda hnutí STAN a lídr společné kandidátky.

Daniel Herman, který kandiduje z druhého místa společné kandidátky, doplnil:

„Potvrzuji, že jsme byli schopni sčítat nejenom pozitivní energii, ale i naše IQ. Fakt, že jsou zde subjekty a lidé, kteří jsou schopni spolupracovat, je velmi důležitý. Vznikla silná kandidátka pro nesocialistickou politiku a naši prozápadní orientaci, což jsou pilíře našeho polistopadového vývoje, ke kterému se hlásíme.“

Podle Jana Laciny, kandidát Starostů, má společná kandidátka ambici v Praze zvítězit.

„Na pražskou kandidátku jsme nabídli celou řadu starostů a starostek; my jich máme už tolik, že se na ni ani nevejdou. Myslím si, že tato nabídka je pro Pražany velmi zajímavá,“ řekl Lacina.

Jan Čižinský hodlá pokračovat v řešení aktuálních problémů města.

„Jsem členem KDU-ČSL a zároveň starosta, takže u mě se to všechno takto pěkně skloubí. Jsem připraven hájit náš společný koaliční program, a také se zaměřit na konkrétní témata města, mimo jiné na podvodné směnárny,“ dodal Čižinský.

Lidovci a Starostové již v minulých dnech představili společné koaliční logo a spustili náborovou dobrovolnickou kampaň.

KDU-ČSL čeká o nadcházejícím víkendu celostátní sjezd, na kterém budou delegáti mimo jiné hlasovat o schválení koaliční smlouvy mezi KDU-ČSL a STAN.

Autor: Petra Hrůšová, Karel Kreml  |  Zdroj: Lidovci a Starostové