Hlavní stránka Volby Archiv Parlamentní volby 2017 Liberecký kraj Hocke Tomáš


Zastupitelem Libereckého kraje jsem se stal v roce 2016. Z pozice zastupitele vedu finanční výbor, byl jsem u vzniku komise architektů, věnoval jsem se projektům Centra urgentní medicíny KNL, řešení veřejného prostoru okolo sídla Libereckého kraje nebo koordinoval projekt Rekonstrukce silnice II/610 z Turnova na hranice kraje.

Proč jdu do voleb?

Liberecký kraj je jedno z nejkrásnějších míst naší vlasti. Jsme krajem malým, ale snad šikovným. Všichni máme k sobě blízko a chceme, aby se nám zde dobře žilo. Nejenom nám, ale i našim dětem. Proto je třeba se vedle všedních povinností podívat i trochu na horizont. Přiblížit se k vizím například rychlé železnice do Prahy, nové silnice do Hradce Králové, ochránit kraj proti dolu Turow, postavit Centrum urgentní medicíny, konkrétněji posunout rozvoj bývalého vojenského prostoru Ralsko, více zadržovat vodu v krajině či lépe dopravně napojit Frýdlantsko, Semilsko a Jilemnicko. Bude mně ctí spolupracovat.


Funkce

Vzdělání

  • 1990-1994 SPŠ stavební Liberec, pozemní stavby
  • 1994-2000 ČVUT, fakulta stavební, obor pozemní stavby a architektura

Zaměstnání

  • 2000-2013 Profes Projekt Turnov, s.r.o., samostatný projektant
  • 2013-současnost, starosta Turnova
  • 2016-součastnost, zastupitel Libereckého kraje

Zkušenosti

Povoláním projektant, architekt staveb, v roce 2013 jsem byl zvolen starostou Turnova. K nejzajímavějším projekčním úkolům, které jsem v Turnově řešil, patří bezesporu rekonstrukce synagogy a Kamenářský dům v sousedství Muzea Českého ráje. Dlouhodobě se věnuji činnosti turnovských skautů. Mám ženu Martinu a dcery Veroniku, Elišku a Kateřinu. Relaxuji vysokohorskou turistikou, trochu jezdím na běžkách a obdivuji lidovou architekturu Českého ráje.