Hlavní stránka Volby Archiv Parlamentní volby 2017 Jihomoravský kraj Zitterbart Karel

Zitterbart Karel

Karel Zitterbart (*1978)

Jihomoravský kraj

Správná diagnóza, moudré řešení, obecný prospěch

e-mail: karel.zitterbart@gmail.com

mobil: 777 581 975

web: https://www.kareldosenatu.cz/

/kareldosenatu/


Lidé mě znají jako lékaře s lidským a svědomitým přístupem. Roky jsem se staral o ty nejvíc nemocné děti – s nádory a vzácnými chorobami. Po celou dobu práce onkologa ve fakultní nemocnici jsem působil též jako učitel a výzkumník. Nyní vedu svoji ordinaci praktického lékaře, kde pečuji o přibližně tisíc dětí.

Mé zkušenosti zahrnují mnoho příběhů. Osudy smutné, často však ale i veselé a naplňující, s přesahem do sociálních služeb, pacientských organizací a podpůrných spolků. Dobře znám, co je realitou běžného dne i těch nejohroženějších rodin.

Vždy proto budu hájit principy rovného přístupu ke zdravotní péči a zasadím se o takové kroky, které povedou ke stabilnímu a výkonnému zdravotnictví a férovým a fungujícím sociálním službám.

Cíl je jasný – šikovný dětský a praktický lékař ve své či blízké obci, dobrý „oblastní špitál“ v dojezdové vzdálenosti a specializované centrum v krajském městě. Nezbytná je podpora a rozvoj domácí péče, včetně hospicové a následné péče, a to i v odlehlých regionech.

A bez zdravé krajiny není možný zdravý život. Z pozice senátora proto budu hájit veškeré kroky, které povedou k respektu k přírodě. Z pohledu zákonodárce jde především o transparentní účast veřejnosti při ochraně krajiny, např. při projednávání studií o dopadech staveb na životní prostředí.

Plánů je hodně. Vím, co pro děti a jejich zdravou budoucnost udělat. Vím také, že práce senátora a dětského lékaře se nevylučují a já zaručuji, že i nadále budu, v případě zvolení senátorem, částečně pracovat v mé ordinaci. Každodenní kontakt s běžnými problémy lidí a pomoc je to, co mne naplňuje. Dovolte mi i v Senátu se řídit krédem „správná diagnóza, moudré řešení, obecný prospěch“.


Funkce

Vzdělání

  • 1990 - 1997 : Gymnázium T. G. Masaryka - v Zastávce u Brna
  • 1997 - 2003 : Masarykova univerzita, Brno, Lékařská fakulta, obor Všeobecné lékařství (MUDr.)
  • 2003 - 2010 : Masarykova univerzita, Brno, Lékařská fakulta, obor Onkologie (Ph.D.)

Zaměstnání

  • 2003 - 2018: Fakultní nemocnice Brno, Klinika dětské onkologie: lékař, od 2008: zástupce přednosty pro školství
  • 2006 – 2018: Masarykova univerzita, Klinika dětské onkologie LF: asistent; od 2010: odborný asistent
  • 2015 - dodnes: Nemocnice Boskovice, Dětské oddělení, lékař pohotovostních služeb
  • 2019: Praktický dětský lékař, Pozořice, Brno-venkov
  • 2019 - dodnes: Praktický dětský lékař, Brno-Lesná, vlastní praxe

Publikační a přednášková činnost: desítky odborných publikací in extenso, včetně prací v mezinárodních časopisech, odborná témata - biologie nádorů mozku u dětí a jejich léčba

Akademické aktivity:

  • 2000-2002: člen Akademického senátu Masarykovy univerzity
  • 2011-2014: člen Akademického senátu Lékařské fakulty Masarykovy univerzity

V minulosti členem politické strany: US-DEU (1998-2003)

Zkušenosti

Dětský lékař, více jak 15 let pracoval jako dětský onkolog ve fakultní nemocnici v Brně. Nyní vede svoji ordinaci praktického lékaře. Kandidát do Senátu za hnutí STAN na Vyškovsku a Brně-venkově, s programem podpory dostupné zdravotní péče a zdravé krajiny.

Zajímavosti

Zajímavosti: chovatel koček plemene Cornish rex, člen odborné komise ve Sdružení chovatelů koček v ČR