Hlavní stránka Volby Archiv Parlamentní volby 2017 Hlavní město Praha Pelcl Jiří

Pelcl Jiří

Jiří Pelcl (*1950)

Hlavní město Praha

e-mail: atelier@pelcl.cz

/jiri.pelcl/?fref=ts


Proč kandiduji?

Protože se mi nelíbí stav naší země a jak je našimi politiky vedena. Postrádám zejména vizi vývoje naší společnosti a státu do budoucnosti. Představitelé vládnoucích politických stran nejsou schopni vizi formulovat, ani stanovit cíle, ke kterým by společnost měla směřovat. Jako bychom neměli ambice, aby náš stát patřil mezi ekonomicky a kulturní špičku v Evropě.

Neřešíme demografický problém, neřešíme penzijní reformu, podceňujeme vzdělanost obyvatel, ztrácíme schopnost řešit dopravní infrastrukturu země, neúnosně byrokratizujeme stavební legislativu. Ve vztahu k EU jsme sobečtí kverulanti neschopni pochopit místo našeho malého státu v realitě současné Evropy. Nezodpovědně koketujeme s východní orientací země. Naši vrcholní politici nejsou schopni na evropské úrovni efektivně a účinně osobně jednat, také proto, že jsou jazykově i obecně málo vzdělaní.

Shrnu-li výše uvedený stav, vychází mi, že:  STÁT REZIGNUJE NA VLASTNÍ BUDOUCNOST.

Proč byste mi měli dát svůj hlas?

Protože mě současné politická situace trápí, není mi lhostejná a chci ji změnit! Chci problémy pojmenovat jasně a srozumitelně a nemluvit obecně. Chci prosazovat v politice odvahu a odpovědnost k příštím generacím.

Mé osobní tři programové priority

  1. Podpora vzdělanosti české společnosti
  2. Úsilí o jednoznačnou proevropskou orientaci České republiky
  3. Podpora rozvoje kvalitní architektury a designu při podstatném zjednodušení legislativy v oblasti stavebnictví.


Funkce

Zaměstnání

  • Profesor VŠUP
  • architekt
  • designér
  • pedagog