Hlavní stránka Volby Archiv Krajské volby 2020 Matoušková Michaela

Matoušková Michaela

Michaela Matoušková (*1979)

Pardubický kraj

Moje motto je: „uč se, pracuj a žij tak, aby ses mohla ohlédnout.“ „Svět hledá lidi, kteří něco dokážou udělat. Ne lidi, kteří dokážou vysvětlovat, proč něco neudělali.“

e-mail: michaela.matouskova@stan.cz

mobil: +420 777 632 642

web: http://michaelamatouskova.eu/

/michmatouskova/

/michmatouskova1


První volební období jsem zastupitelkou Pardubického kraje za STAN a náměstkyní hejtmana pro oblast zdravotnictví.

V Řečanech nad Labem již třetí volební období pracuji na zlepšování života lidí v naší obci na pozici starostky.

Vystudovala jsem Ekonomicko-správní fakultu ČZU v Praze a původní profesí jsem účetní a ekonomka, ale vím, že vše se na peníze měřit nedá. Právě cit a empatie jsou těmi vlastnostmi, které mě provází již 42 let mým životem a díky nim mohu pomáhat i ostatním lidem. Vyznávám spravedlnost, otevřenost, úctu mezi lidmi navzájem. Mám ráda, když dané slovo platí. Do vedení Pardubického kraje jsem nastoupila s cílem přispět k jeho rozvoji kvalitním zdravotnictvím, péčí a službami. Mým cílem je zkvalitnění zdravotní péče a její přiblížení obyvatelům kraje, tak aby byly dostupné v celém svém spektru pro každého a v celém kraji rovnoměrně.

Jsem otevřená novým zkušenostem a poznatkům. Jedenáctiletá praxe na pozici starostky obce a podnikání v oboru poradenství pro veřejnou správu jsou výhody, které se snažím na kraji zúročit. Přátelé o mě říkají, že jsem spolehlivá a umím se zasadit o dobrou věc a vytrvat, když už jiní upadají. Pokud mohu, nikdy nenechám nikoho ve štychu a vždy se snažím pomoci.

Vnímám, co lidi trápí a co je činí šťastnými a co z toho sami nemohou ovlivnit. Na ně především myslím, když vnáším náměty k rozvoji a změnám.


Funkce

Vzdělání

 • Provozně ekonomické fakulta ČZU v Praze, obory Hospodářská politika a správa, Veřejná správa a regionální rozvoj (magisterské studium)
 • Profesní studium na Ústavu práva a právních věd v Praze, obor Veřejná správa a samospráva krajů, měst a obcí (Master of Public Administration)
 • Dvousemestrální kvalifikační studium pedagogiky A

Zaměstnání

 • 1997 – dosud - Podnikání v oboru účetnictví, činnost podnikatelských, finančních, organizačních a ekonomických poradců. V roce 2012 jsem si na tuto činnost založila společnost A.M.M. Accounting, s.r.o.
 • 2010 – dosud - Starostka obce Řečany nad Labem
 • 2012 – dosud – Lektorská činnost pro samosprávy
 • 2020 - Náměstkyně hejtmana pro zdravotnictví, zastupitelka Pardubického kraje

Zkušenosti

Dlouhodobě působím v oboru účetnictví, ale také v poradenství pro samosprávy prostřednictvím své společnosti A.M.M. Accouting, s.r.o.  Již deset let jsem starostkou obce Řečany nad Labem. Tato pozice mne mnoho naučila, získala jsem zkušenosti ze sociální oblasti, oboru dopravy, školství, životního prostředí a neméně důležitého krizového řízení.

Moje další působení:

 • Místopředsedkyně Krajského výboru STAN
 • členka Předsednictva hnutí Starostové a nezávislí garantka OK STAN pro ekonomiku a daně
 • členka Výboru pro rovné zastoupení žen a mužů v rozhodovacích pozicích na Úřadu vlády
 • členka Předsednictva Komory obcí Svazu měst a obcí ČR
 • členka Zdravotně sociální komise Sdružení místních samospráv
 • lektorka pro veřejnou správu

Zajímavosti

Žiji v rodinném domku v Řečanech nad Labem se svou dcerou. Mezi mé největší zájmy, mimo čas strávený rodinou, patří cestování, četba a ve volných chvílích se zajímám o filozofii, psychologii a esoteriku.