Hlavní stránka Volby Archiv Krajské volby 2016 Starostové uzavřeli první spolupráci pro krajské volby

Starostové uzavřeli první spolupráci pro krajské volby

17. 4. 2015

Starostové a nezávislí začali přípravu na krajské volby 2016. V rámci svého sněmu proto podepsali první memorandum o budoucí spolupráci – v Moravskoslezském kraji se dohodli s hnutím Ostravak o společném postupu před volbami. Obě hnutí budou spolupracovat a připraví společnou kandidátku.
Starostové uzavřeli první spolupráci pro krajské volby

Starostové uzavřeli první spolupráci pro krajské volby

„Je to první vlaštovka. Rádi bychom, aby se STAN stal pro krajské volby jakýmsi krystalizačním jádrem různých hnutí nezávislých kandidátů,“ vysvětluje místopředseda STAN Stanislav Polčák.

A Tomáš Málek za hnutí Ostravak doplňuje: „Memorandum je logickým vyústěním dosavadní výborné spolupráce STAN a hnutí Ostravak v Senátu. Spojují nás znalosti o problémech v malých obcích i větších městech našeho kraje, ale hlavně zkušenosti s jejich řešením. Bez nadvlády stranických sekretariátů, nezávisle, bez korupce, ve prospěch občanů Moravskoslezského kraje a nikoho jiného.“

Memorandum o společném postupu výslovně říká, že obě hnutí nebudou přímo ani nepřímo podporovat obnovení krajské koalice ČSSD a KSČM a že vybraní společní kandidáti musí být důvěryhodní. Hlavními cíli, které hodlají smluvní partneři na úrovni kraje prosazovat, je větší důraz na životní prostředí, což je v Moravskoslezském kraji zvlášť palčivé, a snaha zastavit vylidňování kraje.

Zároveň po volbách hodlají obě hnutí spolupracovat se všemi, kdo k tomuto memorandu přistoupí, byť dodatečně.

Karel Kreml, tiskový mluvčí STAN

Autor: Tiskové STAN