Hlavní stránka Volby Archiv Krajské volby 2016 Starostové, radní a chirurg. STAN představili šest zbývajících kandidátů na hejtmany

Starostové, radní a chirurg. STAN představili šest zbývajících kandidátů na hejtmany

2. 3. 2016

Kandidáti na hejtmany za STAN v podzimních krajských volbách jsou kompletní, hnutí dnes představilo zbývajících šest lídrů kandidátek. Všichni jsou zkušení starostové, radní nebo zastupitelé, mají reálnou praxi s řízením obcí a měst, a z toho důvodu jsou přirozenými kandidáty na post hejtmanů.
Starostové, radní a chirurg.  STAN představili šest zbývajících kandidátů na hejtmany

Starostové, radní a chirurg. STAN představili šest zbývajících kandidátů na hejtmany

„Máme velké ambice, naposledy komunální volby v roce 2014 ukázaly sílu Starostů a nezávislých, a tento úspěch chceme zopakovat i v krajských volbách letos. Dnes jsme představili zbývajících šest lídrů krajských kandidátek, mezi nimi jsou čtyři starostové, jeden radní, zároveň ale chirurg a bývalý lékař české hokejové reprezentace, a jeden zastupitel, který je rovněž vysokoškolským pedagogem. Náš tým je silný a jeho cílem jsou bezpečné, nekorupční a otevřené kraje bez rudo-oranžových koalic,“ říká zastupující předseda STAN Petr Gazdík.
 
V Jihočeském kraji bude o post hejtmana usilovat starosta Lišova Jiří Švec. „Mým cílem je vytvořit kraj více zákonodárný, méně zpolitizovaný a lépe komunikující,“ říká Švec. Starosta městské části Brno-sever Martin Maleček bude lídrem kandidátky v Jihomoravském kraji. „Kraj musí přirozeným způsobem sjednocovat obce a města, kterými je tvořen, a být v tom nejlepším slova smyslu jejich servisní organizací,“ vysvětluje Maleček.
 
V Pardubickém kraji chce krajské zastupitelstvo vést radní města Lázně Bohdaneč a bývalý lékař české hokejové reprezentace Jan Vanáč. „Chci se zasadit o rozvoj zdravotnictví, obnovení traumatologického centra a o podporu mladým rodinám formou startovacího bydlení,“ říká Vanáč. O post hejtmana Plzeňského kraje bude usilovat starosta Spáleného Poříčí Pavel Čížek. „Mou prioritou je efektivnější využití evropských dotací pro rozvoj Plzně a mnohem vyšší podpora ze strany kraje menším městům a obcím,“ vysvětluje Čížek.
 
Ústecký kraj chce vést starosta Malých Žernosek Petr Liška. „Mým cílem je zajistit transparentní a efektivní hospodaření kraje při zajištění rovnoprávnosti všech občanů, obcí a měst, bez ohledu na politickou příslušnost a klientelistické vazby,“ říká Liška. Starosta Pacova Lukáš Vlček bude kandidovat na místo hejtmana na Vysočině. „Prioritou je rovnoměrný rozvoj kraje s důrazem na centra růstu, ale také podpora periferní a venkovské oblasti kraje. Zaměřím se na komunikaci a zapojení aktérů v regionu,“ dodává Vlček.
 
Kandidáti na hejtmany představí své konkrétní volební programy a stínové rady krajských samospráv na celostátním sněmu v Praze 16. dubna 2016.
 
Karel Kreml, tiskový mluvčí STAN