Hlavní stránka Volby Archiv Krajské volby 2016 Kdo má větší důvěru než Miloš Zeman? Starostové

Kdo má větší důvěru než Miloš Zeman? Starostové

11. 7. 2016

Starostové a nezávislí prohlašují, že billboardy s textem “Kdo má větší důvěru než Miloš Zeman?” jsou skutečně předvolební kampaní STAN, jak o tom už média spekulovala.
Kdo má větší důvěru než Miloš Zeman? Starostové

Kdo má větší důvěru než Miloš Zeman? Starostové

„Samozřejmě, že cílem kampaně bylo upoutat pozornost. Ale zároveň i poděkovat za důvěru, kterou podle průzkumů mají lidé v komunální politice,“ říká Dana Drábová, „atomová lady“, která kandiduje za STAN ve Středočeském kraji. „Lidé se zkušeností z komunální politiky, ke kterým se jako letitá místostarostka Pyšel řadím, mají za sebou kus práce, kterou mohou zúročit i na úrovni kraje,” dodává.
 
Předseda Starostů a nezávislých Petr Gazdík upozorňuje, že tato forma kampaně měla říct především to, že Starostové chtějí před krajskými volbami nabídnout voličům to, co umějí, ne ukazovat na své konkurenty.
 
„Mezi dvěma velkými vládními stranami je tato rivalita zvlášť pikantní. My to dělat nebudeme. Zatímco jiní slibují, my už kus práce odvedli. Neslibujeme naplano. Nabízíme voličům kandidáty už prověřené prací pro obce a města,” vysvětluje Petr Gazdík.
 
Gazdík si je zároveň vědom, že důvěra, za kterou STAN děkuje, se týká také starostů a komunálních zastupitelů i z jiných stran a hnutí a také nestraníků.
 
„Důvěra ve starosty nás ovšem jako starostenské hnutí zvlášť těší, i když víme, že se netýká pouze nás, starostů s velkým S,” vysvětluje Petr Gazdík a dodává: “Přesto, nebo právě proto, si dovolujeme do podzimních voleb nabídnout v každém kraji dostatek zkušených starostů a starostek, místostarostů a zastupitelů.”
 
Podle průzkumů agentury CVVM dlouhodobě lidé důvěřují víc než prezidentovi právě obecním zastupitelstvům a starostům.
 
Karel Kreml, tiskový mluvčí STAN

Autor: Tiskové STAN