Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj ZŠ Ohrada se letos dočká nového hřiště

ZŠ Ohrada se letos dočká nového hřiště

15. 4. 2021

V areálu základní školy na Ohradě bude v letošním roce pokračovat další etapou rekonstrukce sportovišť. Po atletické části, která se dočkala modernizace v roce 2018 a opravě chodníků o rok později, přijde tentokrát na řadu menší z asfaltových hřišť. Po dokončení prací by školáci měli mít k dispozici moderní sportoviště, na němž bude možné hrát volejbal či badminton.

Tomáš PIfka, místostarosta Vsetína

Tomáš PIfka, místostarosta Vsetína

Menší ze školních hřišť o rozměrech 39 x 9,6 metru bylo v minulosti opatřeno povrchem z litého asfaltu. Dnes je celá ploch plná „bublin“ a sportoviště je takřka nepoužitelné. Vedení školy se tak spolu se zřizovatelem, jímž je město Vsetín, rozhodlo toto sportoviště rekonstruovat. „Projektová dokumentace byla připravena již loni, ale z důvodu úsporných opatření kvůli pandemii koronaviru jsme samotnou realizaci odložili až na letošní rok,“ uvedl místostarosta pro školství Tomáš Pifka.

Firma dle projektu provede odstranění stávajícího asfaltového povrchu, zrealizuje zemní práce včetně odvodnění a z důvodu rozšíření plochy hřiště na 39 x 11 metrů postaví i opěrnou zídku. Samotný povrch hřiště pak bude z tartanu položeného na pružné podložce, který splňuje požadavky na moderní venkovní sportoviště. „Na ploše, která obepne čtyři metry vysoké síťové oplocení se vstupní brankou, bude možné hrát současně na dvou hřištích badminton nebo na jednom volejbal. Nebude chybět ani mobiliář v podobě laviček,“ doplnil Tomáš Pifka.“

Zdroj fotografie: vsetin.cz

 

Veškeré stavební práce by měly být realizovány během dvou prázdninových měsíců, aby hřiště mohly děti od září využívat.

Autor: Aleš Durďák