Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Zlínský STAN zřizuje krajské odborné komise a představí je na lednové konferenci

Zlínský STAN zřizuje krajské odborné komise a představí je na lednové konferenci

26. 10. 2022

Zlínský kraj - Dne 20. října 2022 se sešlo vedení  Krajského výboru STAN Zlínského kraje v rámci výjezdního zasedání. Kromě všech členů KV STAN ZLK se akce zúčastnili také předsedové z valašské a zlínské oblastní organizace. Pracovní náplní setkání bylo představení plánované krajské  konference, která proběhne na začátku příštího roku.

Výjezdní zasedání KV STAN ZLK a předsedů oblastních organizací.

Výjezdní zasedání KV STAN ZLK a předsedů oblastních organizací.

“Na konferenci jsme pozvali několik významných hostů, kteří jsou kapacitami ve svém oboru. Zatím je vše v jednání. Jedním z cílů konference je představit zástupce nově zřízených krajských odborných komisí. V tomto ohledu jsme jako Zlínský kraj první, kteří jdou touto cestou. Doposud totiž fungovaly odborné komise pouze na centrální úrovni.

Činnost krajských komisí nám z dlouhodobého pohledu přinese podrobnější pohled na témata, která občany ve Zlínském kraji trápí. Prostřednictvím těchto komisí tak budeme pravidelně přicházet s náměty a podrobně zpracovanými analýzami, které chceme veřejně prezentovat v součinnosti s krajskými zastupiteli. Díky komisím také více zapojíme členy a registrované příznivce STAN”, uvedl Aleš Durďák, předseda KV STAN ve Zlínském kraji.

Aktuálně vznikají komise pro strategický rozvoj, kulturu a cestovní ruch, vzdělávání a sociální oblast. “Určitě dáme prostor také komisím řešícím jiná témata, které jsme doposud nezřídili. To vše si upřesníme během konference. Bližší info poskytneme v průběhu prosince.” Doplnil Aleš Durďák.

 

Autor: Marek Smetana