Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Zlínsko navštíví Adam a Eva... Holubovi. Se starostou Chmelou zasadí strom. Přijďte na diskusi s nimi do Slavičína.

Zlínsko navštíví Adam a Eva... Holubovi. Se starostou Chmelou zasadí strom. Přijďte na diskusi s nimi do Slavičína.

29. 5. 2024

Především kvůli seznámení se s místními organizacemi a projekty na ochranu přírody přijede Adam Holub, kandidát do Evropského parlamentu za Liberálně ekologickou stranu na kandidátce Starostů a osobností pro Evropu. Jeho vzácným doprovodem bude maminka Eva Holubová, herečka a dále také Ladislav Miko, bývalý ministr životního prostředí, dlouholetý vysoký úředník evropské komise a současný poradce ministra ŽP a prezidenta Pavla. Přijďte s nimi probrat témata životního prostředí a regionálního rozvoje.

Eva Holubová se synem Adamem přijedou do Slavičína mimo jiné na diskusi s Vámi. Srdečně zveme.

Eva Holubová se synem Adamem přijedou do Slavičína mimo jiné na diskusi s Vámi. Srdečně zveme.

V rámci bohatého programu ve čtvrtek 30. 5. navštíví nejprve Kosenku (Základní organizace Českého svazu ochránců přírody KOSENKA) ve Valašských Kloboukách a společně se podívají na tamní vzácné louky a do pralesa. Navštíví také Klobouckou lesní, společnost, která se zabává udržitelným hospodařením v lese.

V odpolední části programu se přesunou do Slavičína, kde za doprovodu starosty Tomáše Chmely navštíví Nadaci Jana Pivečky a prohlédnou si některé místní projekty realizované v duchu trvale udržitelného rozvoje. "Moc se na vzácné hosty těším a mám připravené takové symbolické překvapení - zasadíme společně strom u příležitosti oslav 20 let v Evropské unii," uvedle starosta Chmela. Druhý den se tato ekologická delegace vypraví na exkurzi do Hostětína.

Vyvrcholením čtvrtečního programu bude setkání pro veřejnost a diskuse na téma ochrany přírody a regionálního rozvoje. Akce proběhne od 19 hod v Orlovně (viz přiložená pozvánka). Na vaše podněty se těší Adam Holub, Eva HolubováLadislav Miko a starosta Slavičína, Tomáš Chmela.

Všichni jste srdečně zváni.

Autor: Marek Smetana