Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Zlepšujeme Slavičín vstupuje do dalšího ročníku, přihlášeno je sedm projektů

Zlepšujeme Slavičín vstupuje do dalšího ročníku, přihlášeno je sedm projektů

6. 5. 2022

Památná lavička Jana Pivečky u slavičínského gymnázia, přírodní zahrada u ZŠ Malé Pole, socha Panny Marie nad Slavičínem nebo nový plot okolo Armyparku. I tyto projekty přihlásili občané města letos do druhého ročníku Zlepšujeme
Slavičín.

Tomáš Chmela, starosta Slavičína

Tomáš Chmela, starosta Slavičína

Faktem je, že projektů z loňska si všiml snad každý Slavičan – čistily se kurty v Zámeckém parku, v Nevšové se sázel sad, vznikají trailové stezky nad Hrádkem nebo kaplička/rozhledna na Šabatci.

Celkem se do druhého ročníku přihlásilo 7 záměrů, které chtějí vylepšit prostor Slavičína a blízkého okolí. Kromě projektů zmíněných v úvodu to jsou záměry, které zastřešují například členové Klubu přátel historie Slavičínska, kteří chtějí zpřístupnit pro občany již téměř pozapomenutá místa nad městem – morový hřbitov a studánku Bučkova jama. Nadšenci z Armyparku Slavičín se zase rozhodli za prostředky z participativního rozpočtu opravit poničené betonové oplocení kolem areálu. Krásným příkladem, že i z malých částek participativního rozpočtu lze vytvořit „velkou věc“, je spolek Slavex Trails, který v loňském roce vznikl, z participativního rozpočtu vytvořil dvě trailové stezky a v letošním roce opět zažádal o finanční příspěvek na vybudování základny pro své členy i ostatní bikery. 

Občané budou mít možnost ocenit nejlepší návrhy prostřednictvím hlasování v aplikaci Mobilní rozhlas. Každý může udělit až tři hlasy zajímavým projektům.  Veřejné vyhlášení výsledků participativního rozpočtu Zlepšujeme Slavičín proběhne na začátku června. Město Slavičín se rozhodlo podpořit všechny návrhy k realizaci.

 

Autor: Aleš Durďák