Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Zkrácením lékařské služby první pomoci se sníží kvalita zdravotní péče ve Zlínském kraji

Zkrácením lékařské služby první pomoci se sníží kvalita zdravotní péče ve Zlínském kraji

28. 2. 2023

Zlínský kraj: Na prvním jednání Zastupitelstva Zlínského kraje tohoto roku dne 27. 2. 2023 se projednával bod ke zkrácení lékařské služby první pomoci v rámci KNTB, a. s.. K tomuto nepříznivému kroku vedly pochopitelné důvody a také oprávněné argumenty mnohých lékařů. Těch je zkrátka málo, a to přimělo vedení kraje k omezení této služby veřejnosti. K tomu nemuselo vůbec dojít, pokud by krajská koalice a zodpovědná náměstkyně tuto situaci řešili v dostatečném předstihu.

Předseda Zastupitelského klubu STAN, Tomáš Pifka

Předseda Zastupitelského klubu STAN, Tomáš Pifka

Předseda Zastupitelského klubu STAN, Tomáš Pifka, hodnotí projednávání tohoto bodu následovně: „Zastupitelům našeho klubu se vzniklá situace nelíbí, protože toto opatření bude mít přímý dopad na naše obyvatele. Já říkám, že kdyby byla nová nemocnice, tak by to nalákalo nové lékaře a problém by se vyřešil. Ptám se tedy, co s tím hejtmanství do budoucna chce dělat.“

„Je to problém většiny měst. Dnešní projednávaný materiál chápu jako první nutný krok a jsem zvědavý na následné další řešení personálních nedostatků ve zdravotnictví. Problém je široký a vím, že Ministerstvo zdravotnictví a kolegium hejtmanů s tím bude mít plno práce,“ říká Miroslav Adámek, zastupitel Zlínského kraje za STAN.

Členové Zastupitelského klubu STAN v předchozích letech velmi usilovně prosazovali vybudování nové krajské nemocnice, která by nejen že byla na daleko dostupnějším místě z hlediska kraje, její vybudování by bylo méně ekonomicky náročné, než zdlouhavá rekonstrukce stávající zlínské nemocnice, ale také by se do budoucna nemusely řešit problémy s nutností omezování zdravotních služeb ve Zlínském kraji, jak je tomu v tomto případě.

Autor: Marek Smetana