Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Zastupitelé za Starosty a TOP09 si do čela zvolili Petra Gazdíka

Zastupitelé za Starosty a TOP09 si do čela zvolili Petra Gazdíka

6. 11. 2012

V pondělí 5. listopadu se na svém prvním zasedání sešli krajští zastupitelé zvolení za Starosty a nezávislé a TOP09. Klub si do svého čela zvolil Petra Gazdíka, volebního lídra společné kandidátky Starostů a nezávislých a TOP09 ve Zlínském kraji.
Zastupitelé za Starosty a TOP09 si do čela zvolili Petra Gazdíka

Zastupitelé za Starosty a TOP09 si do čela zvolili Petra Gazdíka

 

Zastupitelé se shodli na tom, že opoziční role, do které je odsunula dohoda ČSSD s komunisty a Zemanovci, jim nezabrání v tom, aby usilovali o to, co měli ve volebním programu: o co nejtransparentnější nakládání s krajskými prostředky a co největší veřejnou kontrolu nad hospodařením a rozhodováním kraje. I z tohoto důvodu chtějí zastupitelé za Starosty a TOP09 usilovat o to, aby funkce předsedy kontrolního výboru připadla někomu ze zástupců opozice.

 

„To, že jsme skončili v opozici, pro nás rozhodně neznamená, že budeme několik let čekat na další příležitost. Chceme být velmi důslednou a velmi pracovitou opozicí, sestavíme vlastní týmy, které se budou věnovat nejdůležitějším oblastem života Zlínského kraje. Na tomto všem chceme intenzivně spolupracovat i s lidovci Jiřího Čunka,“ říká P. Gazdík a dodává: „Věříme, že se nám podaří na příkladu Zlínského kraje ukázat také to, že účelová koalice s komunisty není řešení, ani na krajské ani na celostátní úrovni. Nevěřím tomu, že komunisté jsou schopni řešit problémy Zlínského kraje, je to strana personálně vyprázdněná,“ dodává P. Gazdík.

 

Lukáš Novák

tiskový mluvčí hnutí Starostové a nezávislí

724 255 725