Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Zástupci oblastního sdružení v Uherském Brodě uzavřeli memorandum o své činnosti. Cílem je naplno využít potenciálu Uherskobrodska.

Zástupci oblastního sdružení v Uherském Brodě uzavřeli memorandum o své činnosti. Cílem je naplno využít potenciálu Uherskobrodska.

7. 2. 2021

Zástupci oblastního sdružení STAN Uherský Brod budou usilovat o rozvoj Uherskobrodska.  Za tímto účelem bylo v pátek (5.2.2021) podepsáno memorandum o spolupráci a činnostech jak tohoto rozvoje dosáhnout. Měl by vzniknout reálný plán činností, na němž se budou všichni členové oblastního sdružení spolupodílet. U zrodu této iniciativy stojí zakládající člen hnutí STAN Petr Gazdík, člen hnutí STAN Dalibor Liška a registrovaná příznivkyně STAN Kamila Buráňová.

Zakládající členové OS STAN v Uherském Brodě: Petr Gazdík (vlevo), Kamila Buráňová a Dalibor Liška

Zakládající členové OS STAN v Uherském Brodě: Petr Gazdík (vlevo), Kamila Buráňová a Dalibor Liška

“Oblast Uherskobrodska se může pochlubit nádhernou přírodou, lidovými tradicemi či atraktivními destinacemi pro celoroční dovolenou. V našem oblastním sdružení jsme ve společné shodě na tom, že je potřeba nastavit zbrusu nový směr, jakým by se tento region měl ubírat a touto cestou chceme nabídnout nový impuls. Ve STANU se můžeme opřít o dlouholeté zkušenosti našich komunálních politiků, členů a příznivců hnutí STAN z Uherskobrodska. Z tohoto personálního složení vypracujeme konkrétní plán řešení, který chceme postupně představovat a diskutovat o něm s širokou veřejností, uvedl svou motivaci k podpisu memoranda Petr Gazdík, zakládající člen Oblastního sdružení STAN v Uherském Brodě.

“Region Uherskobrodska má nižší podíl městského obyvatelstva a sestává se převážně z 30 obcí, které se dnes snaží hledat cesty, jak zabránit úbytku obyvatel. Nabízí se varianta využít přírodní bohatství Bílých Karpat, nedalekých lázeňských Luhačovic a tradic Slovácka pro řízený rozvoj turistického ruchu, který zajistí pracovní možnosti lidem v regionu a přinese rozvoj Uherskobrodska. Právě spolupráce mezi obcemi může vytvářet synergii, která se vyplatí všem”, řekla registrovaná příznivkyně za STAN a zakládající členka oblastního sdružení Kamila Buráňová.

“Luhačovicko a Uherskobrodsko je pro turisty i návštěvníky zajímavá destinace, kterou je vhodné propojit nejen novou cyklostezkou, ale také vzájemně prospěšnou spoluprácí a sdílením zkušeností. Společně se budeme zaměřovat na vytváření partnerství poskytovatelů služeb soukromého, veřejného i neziskového sektoru,” dodal Dalibor Liška, radní, člen STAN a zakladatel oblastního sdružení.

ORP Uherský Brod -  Spravuje 30 obcí, z toho ve dvou městech žije 40,1 % obyvatel. Svou rozlohou je čtvrtým největším správním obvodem v kraji, počtem obyvatel je však až na pátém místě. Zdroj: czso.cz

Autor: Aleš Durďák