Hlavní stránka Regiony Zlínský kraj Záříjový Krajský výbor STAN. Jak probíhají přípravy na krajské volby?

Záříjový Krajský výbor STAN. Jak probíhají přípravy na krajské volby?

10. 9. 2019

V pátek (6.9.) proběhl Krajský výbor STAN Zlínského kraje. K hlavním programovým bodům patřila průběžná příprava pro krajské volby v následujícím roce, očekávaným bodem bylo vyřizování nových žádostí registrovaných příznivců STAN.

Setkání KV ZK (6.9.)

Setkání KV ZK (6.9.)

"V rámci krajských voleb, které proběhnou v roce 2020, průběžně jednáme s potenciálními partnery. Z naší strany probíhá rozbor programových témat, které od nich máme k dispozici. Důležité je pro nás také personální zastoupení potenciálních partnerů. Aktuálně je tato činnost v procesu, nicméne bychom v tom měli rádi jasno co nejdříve," sdělil k aktuální situaci Mgr. Martin Zábranský, místostarosta Starého Města a člen Krajského výboru STAN.

Členové Krajského výboru také souběžně zpracovávají tématické okruhy, které mohou posloužit jako podklady volebního programu. "Z pozice předsedy Místní akční skupiny Hříběcí hory, působící na Kroměřížsku, se s dalšími členy snažíme o aktivity, které vedou k zodpovědnému a šetrnému rozvoji našeho regionu a vracejí mu jeho přirozený ráz. K této oblasti bezesporu patří také péče o životní prostředí a zemědělství. Zemědělská činnost a lesnictví totiž má největší vliv na utváření a stabilitu krajiny. V této tématické oblasti bych právě proto chtěl přispět svými zkušenostmi a nápady, z nichž může čerpat celý Zlínský kraj," vyjádřil se  Ing. Petr Galatík, který je od letošního roku nováčkem mezi členy Krajského výboru STAN.

K dalšímu očekávánému bodu patřilo projednání žádostí o status registrovaného příznivce STAN. "V rámci svého působení v pozici krajského tajemníka eviduji zvýšený nárůst těchto žádostí. Velmi mě těší zájem jak od široké veřejnosti, tak od nezávislých starostů. Ze strany Krajského výboru tak  například byla kladně vyřízena žádost od starostky Kudlovic, paní Renatě Čechmánkové, a také paní Martiny Horňákové, která je starostkou Babic," uzavírá jednání Krajského výboru Bc. Aleš Durďák, krajský tajemník STAN.

Autor: Aleš Durďák